Ніхто нікому не забороняє брати участь у торгах за мільйони…

SambirWZ
124

Ніхто нікому не забороняє брати участь у торгах за мільйони…

Ця історія гуляє Інтернетом уже тривалий час і ми так само не змогли не зреагувати, бо почасти маємо і свою точку зору на ці речі. Мова про те, що уже не перший тендер в Самбірському районі виграє підприємець Ігор Слонівський, розігруючи його з колишньою фірмою дружини. Цього разу відділ освіти Самбірської РДА уклав угоду на реконструкцію з надбудовою навчально-виховного комплексу в селі Ралівка з ТОВ ВКП «Спортавто» за 15,65 млн. грн. Власне розслідування провадить сайт «Наші гроші. Львів» з посиланням на систему «Прозорро».

ПЕРШУ угоду підписали 13 серпня 2018 р. Згідно з нею, вартість робіт становила 15,71 млн. грн., але пізніше суму договору зменшили на 65 тис. грн. Основні роботи з реконструкції будуть здійснені у 2019 р., а до кінця цього року виконають робіт на 3 млн. грн. Після виконання всіх робіт прибуток фірми складе 1,01 млн грн, а на зарплати працівникам витратять 2,6 млн. грн. Єдиним конкурентом «Спортавто» на торгах від освітян  виступило ТОВ «Елегант», яке запропонувало ціну на 1,5 млн. грн. вищу. Під час аукціону фірми не торгувалися і не знижували ціну.

Власником фірми-переможця є львів’янин Ігор Слонівський. А власницею ТОВ «Елегант» ще до недавна була його дружина Лідія Слонівська. Сьогодні власником та директором фірми є 34-річний Іван Каблаш, мешканець міста Комарне Він є земляком родини Слонівських, адже подружжя походить з цього міста, а Лідія Слонівська досі прописана в Комарно. Після зміни власності адреса реєстрації фірми «Елегант» не змінилась і вона збігається з місцем реєстрації фірми «Спортавто» – обидві прописані у Великому Любіні на вул. Січових Стрільців, 6. Окрім цього, «Спортавто» та «Елегант» використовують одну й ту саму електронну скриньку. Це вже не перший тендер в Самбірському районі, який підприємець Ігор Слонівський розігрує з колишньою фірмою дружини. Як раніше повідомляли «Наші гроші», на початку серпня «Спортавто» позмагалось з ПП «Обрій» за реконструкцію приміщення амбулаторії в тій же Ралівці за 4,3 млн. грн. Приватне підприємство «Обрій» також ще не так давно належало Лідії Слонівській, тепер фірмою офіційно володіє 27-річний Богдан Рибко. Вказаний номер телефону. Але при реєстрації для участі в торгах цей номер, виявляється, активно використовує також ТОВ «Спортавто» та приватний підприємець Мар’яна Слонівська – невістка Ігоря та Лідії Слонівських. Чоловік Мар’яни Слонівської є не лише сином успішних підрядників, але й заступником голови Городоцької районної ради. Згідно з його декларацією, його мати та дружина минулого року отримали від підприємницької діяльності 1,92 млн. грн. на двох.

Ось таке повідомлення. Тут, як кажуть, неозброєним оком видно, що товариства самі поміж собою розігріють перемоги. Але зараз те основне, що ми хотіли б сказати: та ніхто нікому не забороняє брати участь у торгах і вигравати, створюючи конкуренцію тим, які, не виключено, про щось та домовляються. На те воно і прозоро, щоб було чесно. Але якщо інші конкуренти не зголошуються, то кому виставляти «рахунок» за такі торги?

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар