Нічні пригоди ромів у Старому Самборі

SambirWZ
106

Нічні пригоди ромів у Старому Самборі

Все, як у детективі: злочин, погоня і зимові купання

Осінню у Старому Самборі сталося загострення кримінального характеру – місцеві люди розхвилювалися від того, що з їхніх нежитлових будинків, гаражів, господарських будівель стали пропадати цінні речі. Поліцейські оцінили прикру тенденцію і стали працювати сумлінніше, виставили додаткові маршрути патрулювань, до роботи залучали працівників інших секторів відомства.

І от в останні дні січня упіймали цілу злочинну групу, що так довго псувала настрій старосамбірським ґаздам. Якраз тієї “останньої” для них ночі негідники зламали та обікрали дві господарські будівлі на вул. Б.Сольчаника і гараж на вул. Вітовського… Близько 3 години ночі увагу патрульних привернули дві підозрілі особи. І взялися за ними стежити. Невідомі геть втратили пильність, розглядаючи вітрини магазинів на автовокзалі і навіть випробовували на міцність дверні ручки. Потім підозрілі чоловіки перебралися на територію залізничного вокзалу до іншої групи осіб, біля яких було багато пакунків та сумок. Поліцейські як господарі нічного міста та людського спокою вирішили перевірити документи у «пасажирів», але як тільки підійшли до них, люди покидали свої торби – і навтікача. Але двох таки затримали. Це були особи ромської національності, не з місцевих. Із награбованим майном очікували електропоїзд в напрямку Львова. Звідки взялося майно ромів, здогадатися не важко. Це були автозапчастини, предмети посуду, алюмінієві та мідні предмети. На пошуки осіб, які втекли, викликали додатковий наряд поліції. За отриманою інформацією, поліцейські прийняли рішення сісти у вагон електропоїзда, яким рушили у бік Самбора. На зупинці в Бачині у вагон до поліцейських зайшов один з утікачів, побачивши небезпеку для себе, побіг через вагони і тамбури, чинив опір працівникам поліції, але куди з потяга дінешся… Ще одного втікача розшукала інша група реагування поблизу кар’єру. Уздрівши поліцейський автомобіль, чоловік не мав іншого шляху для втечі – пішов вбрід через Дністер у напрямку села Созань. Можна йому поспівчувати, бо то не Йорданські холодні купання, але з того боку річки на чоловіка уже чекали патрульні. На даний час відомо, що один із злочинної групи нещодавно звільнився з місць позбавлення волі – сидів за те, до чого звик – крадіжки. Серед чоловіків один неповнолітній. Фігурує у справі і представниця жіночої статі – як їхня знайома. Відповідні слідчі дії тривають, зокрема, ромів перевіряють на причетність до інших крадіжок, інформують у старосамбірській поліції.

Ми б найменше хотіли розпалювати якусь там етнічну ворожнечу, але нам земляків шкода, бо терплять від стилю життя ромів. А тому, чисто для інформації, у Львові виникла організація з протидії циганській етнічній злочинності. Група створена для набору команди добровольців на патрулювання вулиць міста та активним протидіям циганам, які псують життя львів’янам та гостям міста крадіжками, агресивними діями та неадекватною поведінкою. Мета групи – швидка координація між своїми, допомога і захист. Спільнота хоче відівчити циганів лізти до чужого. Ініціатором створення загону є 25-ти річна львів’янка, яка розповідає, що сама неодноразово ставала свідком крадіжок, поліція й міська влада безсилі у боротьбі з негідниками, тому треба самим щось робити… Загін матиме назву «Ловці», що розшифровується як Львівська організована цивільна ініціатива.

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар