Обранці Самбора щоразу голосніше говорять про кризу влади і саморозпуск

SambirWZ
214

Обранці Самбора щоразу голосніше говорять про кризу влади і саморозпуск

Минулого четверга депутати Самбірської міської ради знову зібралися, але з тим же успіхом, що попередніх часів – бракувало кворуму, проте вистачало відвертостей. Збагнувши, що більше ніхто не підтягнеться, мер Юрій Гамар на подив усім призначив наступне побачення на вівторок, який щойно минув. І чомусь на дев’яту ранку. Ми собі подумали, що тут на десяту не сходяться, а щоб на дев’яту…

Волів би Юрій Петрович на тому і скінчити, але перепитав у обранців, чи має хтось щось сказати… І тут із доволі серйозною заявою виступив Василь Спаньчак, якого «дістало» попереднє сесійне засідання, коли серед слухачів було немало невідомих людей. Василю Ярославовичу було неприємно, що сторонні особи вважали депутатів, які прийшли у сесійну залу, бидлом, скотиною чи якимось іншим неприємним іменником. Пан Спаньчак дав зрозуміти, що настав час серйозно думати про те, що слід розбігатися і йти на перевибори. Радив не боятися… Рознервувався не на жарт, бо навіть сказав, що якісь «бики» (простіть – то мова оригіналу) з кримінальним минулим їздять по хатах депутатів і їх “шугають”. Нехай би, каже доповідач, до нього приїхали… В Самборі, за його словами, з’явилися списки обранців, які неугодні владі, які хочуть працювати для людей, а не на одного пана, однак моральний тиск здійснюється на них, а не на наближених до ратуші. Міський голова, на думку обранця, мав би спитати гостей, навіщо прийшли? Їх Василь Спаньчак слухати не хоче, бо вони ображають, звинувачують у тому, що він, доброволець, фотографується десь на балконах. А насправді, приїжджає під час ротацій на сході додому і у той час ходить на сесії міськради. Потім звинуватив мера у тому, що його фракція «Воля» розвалилася, а з заступницею, з якою прийшов у ратушу працювати, потім ганьбився у судах.

Юрій Гамар мав намір кілька разів перебити полум’яну доповідь Василя Спаньчака, але той таки докінчив. Юрій Петрович відповів, що ці люди, як ми збагнули, були у мера й раніше та навіть «плювалися слиною» і пан Спаньчак мав би про це знати. Більше того, Василь Ярославович, за словами мера, обнімався перед скандальною сесією з прибульцями. І додав: фракція Василя Ярославовича так само розлетілася… В обговоренні виступили кілька депутатів. Зокрема, Василь Бондарець підтримав ідею реального розпуску ради. Додала свого і Любов Мосійчук: треба сісти усім депутатам у залі та поговорити очі в очі, вислухати претензії одне до одного. Згадала попередній виступ колишнього замполіта на сесії, який, на її думку, принизив депутатів. Причому, тих, які ходять на сесії, а не тих, які не ходять… Володимир Мурайко був напрочуд відвертим. Місцями здавалося, що це не стільки виступ, скільки крик душі. Знову нагадав колегам, що у цьому залі прибульці звертаються до них, наче до скотини. І це не містяни. Спочатку хтось говорив російською і казав, що він з Турки, хоча там російської мови не чули з часів, як звідти пішли другі москалі. Потім з’ясувалося, що то чоловік з Дніпра… Та найбільше шокувало обранця, що ті чи інші люди приходили до будинку Андрія Струся з вимогою, щоб той пішов з депутатів. Пригрозили, мовляв, будуть відбирати усе, що він накрав. Хоча про «накрав» мови не може бути, бо якщо когось і втратив, то сина на воєнному сході. І взагалі, наче робін гуди, відбиратимуть все, хоча гості навіть на знають депутатів за прізвищами. Згодом був “наїзд” на офіс ще одного депутата Миколу Юркевича, але той не зміг прийняти непроханих гостей, позаяк мав операцію. На думку пана Мурайка, за часів Юрія Гамара у місто повертаються дев’яності… І підтримав ідею саморозпуску влади.

Після цього мер пробував захищатися, але це вийшло у нього, як нам видається, не зовсім вдало. Вкотре згадав попередників, послуговуючись термінами “модна кучерява фракція” і знову під роздачу потрапило село Конів, звідки родом колишній мер Тарас Копиляк. Мовляв, деякі нинішні депутати їм підігрують… Маємо відчуття, що якби діючий мер мав таку силу, то й село Конів на Старосамбірщині зніс би з географічної карти…

Наступна зустріч була намічена на вівторок, який минув. Перед тим поцікавилися у деяких обранців, чи назбирається кворум. Одні твердили, що забракне голосів, бо каміння роздору ще валяється на дорозі державотворення у Самборі, а інші кажуть, що зберуться, але розглянуть лише ті питання, які стосуються проблем простих людей. Все інше – слизьке і таке, за яким можуть проглядатися чужі меркантильні інтереси, відсунуть.

Чим закінчився цей вівторок, розповімо наступного разу.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар