Один клас школи-ліцею перший урок хотів провести під ратушею

SambirWZ
198

Один клас школи-ліцею перший урок хотів провести під ратушею

О третій годині у п’ятницю в ратуші з намови міського голови знову збирався міськвиконком з “приписом” “позачерговий”, хоча, як відомо, поза чергою збираються виключно з найбільш трагічних ситуацій. І ситуація справді трагічна, позаяк початок навчального року, а шкільна мережа не сформована. Тому виконком нагально збирався  задля одного питання…

За кілька хвилин до засідання поважного владного органу – виконкому, прийшли батьки, вчителі і журналісти. Гості захотіли зайти у зал засідань, але міський голова Юрій Гамар вживав своє улюблене слово “процедура” і, коли розпочнеться виконком, їх запросять. Батьки були налаштовані емоційно і зробили спробу разом з журналістами увійти, але їх у коректній формі випросили. Сидимо, чекаємо – запросили… Мер одразу спитав, скільки часу треба гостям, щоб вони сказали, навіщо прийшли. Громада попросила 10 хвилин, які затягнулися більше, ніж на дві години. Люди просили владоможців дати можливість їхнім дітям закінчити два випускні класи у тій школі, в якій навчаються, в яку батьки вклали (в ремонти) немалі кошти. Юрій Гамар та керівник освіти Святослав Ухач, наче мантру, повторювали одне те ж – “економія коштів, економія коштів”. Якщо батьки своїм коштом приводять навчальний заклад до порядку, а їм показують фіґу, то на фіга їм такий мер з його економією? На звернення матерів і бабусь зреагував член міськвиконкому пан Кухар, який запропонував компромісне рішення, мовляв, відділ освіти загнав владу у глухий кут за кілька днів до початку навчального року, і запропонував зробити виняток для цього навчального закладу і дати змогу навчальний рік закінчити без втрат. Пропозицію Ігоря Кухаря поставили на голосування і вона набрала аж 4 голоси. Тому результат загального голосування був відомим – прийняли рішення про те, що один клас може мати не менше 15 дітей. Христина Шпак – член міськвиконкому, закликала колег і мера не порушувати закон, але її слова як юриста “були лише почуті”. Член міськвиконкому Степан Мандюк, розуміючи, мабуть, аморальність ситуації, вийшов із залу…

Те, чого домагався Юрій Гамар, який захищав громаду, коли ще не був міським головою, а лише  головою Самооборони, збулося! Юрій Петрович увійшов в історію – він, в принципі,  позбавив місто такого навчального закладу як школа-ліцей. На 1 вересня батьки заздалегідь запросили на свято знань у школу-ліцей членів виконкому, яким піднялася рука, – Юрія Гамара, Юрія Дмитришина, Ірину Курлятович, Тараса Андреїшина, Степана Хробака, Михайла Товарницького, Василя Головчака, Івана Маланкевича…

Але лише  самим засіданням виконкому справа не скінчилася. Батьки заблокували ратушу і не випускали членів виконкому. Кажуть, хтось із владних чоловіків навіть жінок друляв… Міського голову  притиснули у якийсь кут і він на усі аргументи відповідав коротко і влучно “Я вас почув, дякую”… Потім батьки змусили когось із чиновників відкрити книги обліку вхідної документації і з’ясували, що відділ освіти перед п’ятничним виконкомом мав знову дати владі лист-подання з проханням розглянути це питання. А такого “вхідного” не було, і школа-ліцей вирішила, що питання проголосоване незаконно. За словами директора Оксани Цимбрили, батьки все одно поведуть дітей у  школу, незважаючи на рішення виконкому. Хтось із батьків пропонував 1 вересня вивезти парти під ратушу і щоб вчителька провела перший урок на площі Ринок. Фахівці  пояснювали, що нема такої норми закону, якою б дітей не пустили у їхню школу. Все одно будуть  там вчитися… Якщо так, то ситуація тупикова.

Йосип МАЛАНЯК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар