Одна платіжка за газ, друга – за доставку. Навіщо розділили квитанції

SambirWZ
227

Одна платіжка за газ, друга – за доставку. Навіщо розділили квитанції

На жаль, обурення людей не спадає. І досі виникає питання: чому споживач отримує дві платіжки. Це придумали не в Самборі… Можливо для того, щоб менше виникало запитань, газовики знову дають роз’яснення.

З 1 СІЧНЯ 2020 року українці стали отримувати дві газові платіжки – окремо за газ та його транспортування. Відокремити плату за газ від доставки вирішили у рамках реформи газового ринку, що розпочалася ще у 2015 році. У АТ «Львівгаз» пояснили навіщо це було зроблено.

Чому споживачі отримують дві окремі платіжки: за газ та його доставку?

Сьогодні в Україні діє вільний ринок газу, який передбачає, що продавати газ і доставляти його споживачеві мають різні компанії. Гроші за газ отримує постачальник газу, а за доставку – газорозподільна компанія. Це дві різних структури. Наприклад, постачальник газу ТзОВ «Львівгазбут» та оператор газорозподільних мереж АТ “Львівгаз”. Одну платіжку щомісяця надсилає постачальник газу. У ній прописана сума за кубометри, які ви спожили. Друга платіжка – від оператора газорозподільних мереж, в якій зазначено суму, що її потрібно заплатити за транспортування газу.

Що закладено в транспортування газу?

Транспортування – це найперше обслуговування мереж. Тиск у мережі змінюється залежно від сезону та обсягів споживання. І саме від точності гідравлічного розрахунку залежить, чи буде достатнім тиск на обладнанні споживача.

Що ж таке доставка газу та чому потрібно за неї сплачувати навіть якщо не користувався ним?

Вартість доставки газу для споживачів розраховується за обсягами споживання попереднього року. Щоб розраховувати необхідний для постачання газу тиск, газовики і взяли за основу минулорічні обсяги споживачів. Таким чином газ завжди є в трубі і з відповідним тиском.

АТ «Львівгаз» відповідає за безпечну і безперебійну доставку газу до споживачів. А однакові щомісячні надходження грошей дозволяють планувати роботу із обслуговування та ремонту мереж. В поняття «ціна за доставку газу» входить  обслуговування мережі, регулювання тиску, зарплати працівникам, пальне для аварійних служб, ремонти та встановлення лічильників тощо.

А чи враховували доставку газу раніше?

До 1 січня 2020 року доставка газу була закладена в ціну на газ. Тобто, за неї платили і раніше. Реформування ринку газу посприяло тому, що тепер ця послуга сплачується окремим рахунком. Оплата здійснюється в поточному місяці: в серпні  – за серпень, у вересні – за вересень.

В чому вигода для споживача?

Практика розподілу окремої оплати за газ та окремої – за його транспортування є звичною для країн Європи. Така схема створена для того, щоб споживач сам міг вибрати постачальника газу, який пропонує кращу ціну. У випадку, якщо вартість є в платіжці разом із газом, постачальника обрати неможливо.

Вас це може зацікавити