Ожеледиця, як завжди, прийшла несподівано – у дорожніх капканах опинилося сотні автівок

SambirWZ
116

Ожеледиця, як завжди, прийшла несподівано – у дорожніх капканах опинилося сотні автівок

Чому так є, не знаємо, але так є з настанням зими, яка чомусь звалюється напрочуд несподівано. Ще день перед тим нічого лихого не можна було передбачити – ну дощик, ну вітер зимний, але щоб у суботу вранці аж так затягло наші траси, не сподівався ніхто. Дороги перетворилися на гладеньке дзеркало.

Особливо потерпіли люди, які вирішили у суботу стати пасажирами і поїхати у бік Львова. Одна знайома розповіла, що замість того, аби добратися у Львів в нагальних справах, доїхала лише до Рудок. Далі водій в категоричній формі відмовився ризикувати життям людей і повернувся назад у Самбір. Видно, мав рацію: попереду – десь між Рудками та Любенем Великим стояв багатокілометровий затор, машини три-чотири знесло у кювети. Сотні людей мерзли на трасах, не знаючи, чи поїдуть далі. Де у той час були дорожники, поняття не маємо, але, судячи з відгуків невдах-пасажирів, їх, як і владоможців, згадували найчастіше. А ще додавали: автобуси на літніх шинах… Ми шини не перевіряли, але чомусь з трудом віриться, що автобуси пустили на траси без «зимового взуття». Хоча учасники дорожнього руху твердять, що «лисі» шини можуть бути правдою – частина маршруток є у приватній власності, а дехто може просто гроші шкодувати… Зима завжди таїть у собі небезпеку на дорогах і це одвіку вважається надзвичайною ситуацією. Інше питання: треба нарешті навчитися боротися з тією вічно несподіваною надзвичайністю… Та ж знайома, яка потрапила у дорожній капкан, просила водія повернути гроші за проїзд, бо ж до Львова так і не добралася… Була здивована відповіддю: я не винен, я привіз вас до точки, з якої рух розпочинали (Самбір), а то майже такий же шлях, як потім до Львова. Бензин же витратив, хто  компенсує? Доробилася, каже жінка, на перевізниках, точніше – вони на ній, бо, щоб зі слизької околиці добратися на вокзал, заплатила таксистові 50 гривень, стільки ж потім дала, аби на свою околицю з вокзалу повернутися.

Того слизького дня кількість аварій побила усі рекорди. На автодорогах Львівщини зафіксували 124 дорожньо-транспортні пригоди (84 – у Львові, 40 – в області), з них 4 – з постраждалими. Одна особа загинула, ще 12 отримали тілесні ушкодження.

 

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити