Олег Паска про перспективи старосамбірської влади з точки зору… Перемишлян

SambirWZ
152

Олег Паска про перспективи старосамбірської влади з точки зору… Перемишлян

Олег Паска – знаний на Старосамбірщині чоловік, свого часу працював у Нижанковичах учителем, потім стрімко пішла його владна кар’єра – голова районної ради, голова РДА на Перемишлянщині, згодом працював в апараті обласної ради, тепер – закінчує дисертацію з питань державного управління і політології… Отож, зустрівшись з ним, не могли не перепитати, які у нього враження від нинішньої ситуації на рідній Старосамбірщині. Там змінився керівний склад, до влади на третьому поверсі “білого дому” приходять нові люди…

ене більше цікавить не те, хто зараз прийшов до влади на рівні району, а процес об’єднання громад, оскільки за цим – майбутнє. На місцях завжди краще видно, як використовувати кошти. Якщо у перші роки незалежності всі гроші з місць йшли у столицю, щоб її розбудувати, потім – в обласні та районні центри, то зараз є шанс через створення об’єднаних територіальних громад розвивати малі міста та села. Що ще цікаво на Старосамбірщині? Уже другий рік поспіль район в лідерах за кількістю поданих на виграних мікропроектів, тобто на Старосамбірщину пливе свіжа копійка… І моя Програма мікропроектів, ухвалена в 2011 році в обласній раді, у повній мірі працює сьогодні на розвиток наших громад. Приємно, що процес написання проектів очолила районна рада. На жаль, адміністрація у цьому плані наразі трохи відстає.

-Як ви оцінюєте повернення у “білий дім” Ореста Бонка?

-Я кожній людині на цій посаді хотів би поспівчувати, зрештою, як і побажати успіху… Дуже багато буде залежати від того, яку команду заступників він собі підбере.  Можу навести приклад, чому мені легко працювалося на незнайомій для мене тоді  Перемишлянщині. Першим заступником був колишній начальник податкової міліції, заступником з гуманітарних питань – попередній голова РДА, керівником апарату – людина, яка до того очолювала КРУ та Пенсійний фонд. Ще один з тодішніх моїх заступників з питань ЖКГ став мером Перемишлян.  Іншими словами, я підбирав добрих фахівців та сильних лідерів – і цим пишався. Хотів би, щоб у пана Бонка були сильні заступники.

-Ви непогано орієнтуєтеся на політичних стежках Старосамбірщини. Прогнозуєте дружбу між радою та адміністрацією?

-Орест Бонк, за своїх характером, не є злою чи злопам’ятною людиною і, здається, може співпрацювати зі всіма, хоча мати власну точку зору. Так само можу охарактеризувати і Тетяну Терлецьку, яка керує районною радою. Але якщо вона фігура більш-менш самостійна, бо у неї вже виробився імунітет на зовнішні впливи, то тепер маємо нагоду подивитися, чи на Ореста Едуардовича можуть мати влип певні особи…Оцінимо по тому, яких заступників він запропонує… Вибачте, що знову повертаюся до досвіду Перемишлянщини, але коли я прийшов туди керувати адміністрацією, то відразу був попереджений: матиму сильну опозицію від голови райради, який на той час був у “Батьківщині”. І знаєте, що я зробив? Просто зайшов до нього на філіжанку кави і ми домовилися про співпрацю – щотижня по п’ятницях у нас були спільні наради – мої заступники, його заступники… Ми не ділили ні район, ні славу, ні проблеми, ні успіхи.

 

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар