Олег Синютка пішов, а його «смотрящий від сміття» Євген Квас залишається

SambirWZ
165

Олег Синютка пішов, а його «смотрящий від сміття» Євген Квас залишається

Ми прискіпливо і навіть критично ставимося до ведення комунальної господарки Самбора, та мусимо визнати: з настанням весни, тьху-тьху, щоб не вректи мера Юрія Гамара, стався нечуваний прорив у дорожній справі. Вистелили бруківку поблизу церкви Святителя Павла Конюшкевича, біля дитячої та дорослої поліклінік, на вулицях Филипчака, Купилева, Героїв Крут, стежку на Шевченка, територію біля будинків 37 та 37-б на Коперніка. Дещо доробляли з минулого року, дещо зробили уже у першому кварталі. Ми не вникаємо у питання, хто робив, за скільки робив, хоча це цікаво, але важливо, що зроблено. Попередніх років урядування Юрія Петровича ми не помічали такого різкого здвигу і якщо все і далі піде так, як навесні почалося, буде добре. І чому б не похвалити, якщо є за що…

АЛЕ, як мовиться, не бруківкою єдиною… В Самборі дуже багато вулиць, яким не те, що бруківка чи асфальт не світять, їм ще треба доброго і перевіреного життям грейдера. Депутат міськради Зеновій Рівняк похвалив свого сусіда Романа Согуйка, який організував ремонт вулиці Ясної. Так само проявив організаторський хист Валерій Пацерін на Милярській. От у пана депутата і виникло питання: а де СКП «Об’єднане»? Власне, це питання й адресували директорові Євгену Квасу (на фото). Ми, каже, не перечимо будь-якій ініціативі мешканців, але пан Рівняк справді звертався до мене з проханням вирівняти цю вулицю. Відповів йому, що є графік руху грейдера і треба просто дочекатися черги. Не дочекалися, зробили самі… А за нагоди попровадили з паном Євгеном розмову про наші вулиці. Похвалився керівник тим, що підготували до асфальту Клинівку. Це той шлях, який роками був страшенно запущений – такий собі танкодром… Уже встелили гравієм. Ми перепитали, чи допомагали у роботі місцеві підприємці, бо Клинівка – така собі промислова зона. Виявляється, розмов було дуже багато, та коли дійшли до діла, помічники десь розгубилися. До заслуг нинішнього «Об’єднаного» шеф відносить облаштування контейнерних майданчиків. Це необхідний атрибут, аби вітер не розносив з ящиків те, що туди висипають. Окультурені уже майданчики на Водній, Шашкевича, Валовій, Східній, Торговій, Франка, Кобільника. У місцях найбільш забруднених комунальники влаштували толоки. Вичистили береги Млинівки, які захаращують місцеві мешканці і навіть цього не соромляться…

Завдяки так званому «патчеру» полагодили вулиці Франка, Торгову, Бандери. Це такий метод, коли одна машина з двома працівниками заливає у ямки дрібний і рідкий асфальт. Євген Володимирович твердить, що це дешевий і надійний метод ремонту доріг, тому скептики можуть відпочивати. Міськрада закладала певну суму грошей на придбання для «Об’єднаного» такої автівки, але наразі тривають тендерні процедури, тому техніку позичають. Коли матимемо таку ж у власності, то з ремонтом шляхів, допускає пан Квас, проблем не буде.

Пишаються у колективі тим, що зрізали немало старих аварійних дерев, які загрожували своїм існуванням і пішоходам, і машинам, і будівлям. Цією справою, додає Євген Володимирович, треба було займатися раніше, але, як мовиться, ліпше пізно… Натомість, відкрив нам ще одне своє досягнення: в місті активно займаються посадкою нових дерев. Прийняли на роботу воїна АТО Руслана Пукшина, який фанатіє від озелення, і за неповний місяць уже посадив близько півсотні кленів і сакур. Тепер головне, щоб їх не висмикнули і не зламали, бо в Самборі хуліганів вистачає.

…Ми познайомилися з директором «Об’єднаного» Євгеном Квасом у гіркі часи сміттєвої кризи у Самборі. До речі, як тільки він, львів’янин, з’явився на наших теренах, обиватель відразу заговорив про те, що це креатура голови ЛОДА Олега Синютки, який був зацікавлений у тому, щоб ми приймали львівський мотлох. Пана Кваса навіть нарекли таким поганим словом як «смотрящий». Судячи з останніх подій, Олег Синютка пішов з посади, а його «ставленик», зважаючи на грандіозні плани, залишається надовго. Тому засумнівалися у тому, що пан Квас прийшов до нас заради львівського сміття… Продовжуємо тему полігону, бо вона актуальності не губить. Через два тижні мають встановити вагу – гроші виконавцеві уже пішли. Залізниця обіцяє з дня на день дати світло на звалище. Усі папери готові, але працювати з залізницею не просто, бо вона, як кажуть, держава в державі. Відтак – запустять нарешті і сортувальну лінію… Була у нас екологічна перевірка і, за словами пана Кваса, оглядинами полігону загалом були задоволені. Їх супроводжували й активісти – самі усе чули. Возили екологів і на три точки у Самборі, де, за «задумом», біля контейнерів мало бути сміття, але там його не було. У принципі, вивезення відходів у Самборі – процес добре відлагоджений ще за попереднього керівника Романа Затварського, а пану Квасу залишається хіба підтримувати цю тему в тонусі…

До речі, недавно був на цвинтарі – приємно вразила чистота. Це місце пильнували і за попередника, пильнують і зараз. Євген Володимирович каже, що кладовище – це те місце, де не повинно бути сміття, адже то є повага до пам’яті померлих і рівень культури містян. Упорядкували могили солдатів Другої світової війни. Як би хто не ставився до цієї когорти загиблих, але культура і там має бути…

Є сподівання, що побільшає культури вуличного руху – на роздоріжжі біля торгового комплексу «Літо» «Об’єднане» встановлює світлофор. Це вкрай небезпечне роздоріжжя для пішоходів – однієї «зебри» замало. Тут з’їжджається транспорт з вулиць Торгова, Валова, Івана Франка, Сагайдачного і петляти поміж автівками – до біди близько… І про електричні стовпи, які, як ні в якому іншому місті, перетворилися на рекламні щити. Євген Квас каже, що невдовзі приймуть на роботу фахівця з благоустрою, який, крім іншого, буде «вивчати» ці оголошення і штрафувати тих оголошувальників, які паскудять місто, наліплюючи одну рекламу на іншу. Здирати наліпки двірникам дуже важко… До речі, пан директор щоразу підкреслював, що зроблене – не тільки його старання, але й праця усього колективу.

Не могли обминути тему реконструкції фонтану, над якою дуже збиткуються нинішні опоненти ратуші. Тим паче, саме «Об’єднане» виступає замовником. Пан Євген вважає, що попри всілякі труднощі, треба і фонтан доводити до ладу, аби центр міста був привабливішим. Тендер на виконання робіт виграла львівська фірма і завершити справу хочуть якнайшвидше. А ще додав, що будь-які такі справи спочатку викликають спротив, а потім усім починає подобатися.

Що стосується економічних проблем «Об’єднаного», то вони є. Було б достатньо коштів, зробили б більше, твердить Євген Володимирович, а тому найближчим часом прозвітує перед депутатами на тему, що в місті зробили з початку року і попросить додаткових інвестицій. Якою буде ласка депутатів – побачимо… Тільки тепер починають виходити на стабільну проплату за ввезення на наш полігон сміття з району, бо два попередні місяці, коли звалище пильнували активісти, система розбалансувалася, бо ж сміття то везли, то ні…

А з приводу перспектив утилізації сміття, то в Самборі може статися диво. Пан директор просив наразі не розповідати, бо справа щойно на рівні перемовин, але де ж ви бачили журналіста, який би змовк? Дотримуючись слова мовчанки, лиш зазначимо – то буде сенсація, на яку уже недовго чекати. А про іншу сенсацію можна говорити. Не виключено, деякі комунальні служби будуть об’єднувати в «Об’єднане». З жеку пішов начальник Володимир Ленець і цю структуру підпорядкують Євгену Квасу.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити