Орест Бонк сам себе визнав винним в отриманні хабара, а влітку минулого року журналісти усердно його захищали

SambirWZ
146

Орест Бонк сам себе визнав винним в отриманні хабара, а влітку минулого року журналісти усердно його захищали

Ситуація з імовірним отриманням хабара, у чому влітку торік запідозрили тодішнього голову РДА Ореста Бонка, добігла кінця. Самбірський міськрайонний суд визнав його винним у вимаганні 1,5 тис. доларів хабара за працевлаштування юристом у Старосамбірську РДА. За корупцію колишнього очільника суд оштрафував на 25,5 тис. грн.

Треба сказати, що журналісти після того, як усе це трапилося, провадили свої розслідування, доводили, що у цій справі надто багато «білих плям», що небідний львів’янин, який працевлаштовувався у гірський райцентр, міг бути підставним і так далі… Мешканець обласного центру до роботи так і не приступив у «білому домі», хоча, чого, здавалося б, тепер боятися – істинний «корупціонер» уже впійманий! Додало певних настроїв і те, що першим на подію відреагував владний орган – Львівська ОДА і її очільник подякували правоохоронцям за те, що чистять чесні ряди від корупціонерів. Така реакція була ввечері у день затримання, а повідомлення від поліції з’явилося на офіційних сайтах лише в обідню пору наступного дня. Владна поспішність насторожувала… Але все це можуть бути лише здогади журналістів, бо віримо, що Феміда справедливо підійшла до розслідування. А прості смертні (у тому числі і журналісти-розслідувачі) могли всього не знати… Отож, правоохоронці взяли Ореста Бонка після отримання усієї суми хабара. За 1,5 тис. доларів (39,4 тис. грн) чиновник обіцяв вплинути на своїх підлеглих, що входили до складу конкурсної комісії з вибору провідного спеціаліста юридичного відділу РДА. Знову ж таки, не маємо права не вірити, але на той час казали, що Орест Едуардович тих грошей в очі не бачив… У грудні 2018 року, практично через півроку після затримання очільника Старосамбірської РДА Ореста Бонка на хабарі, Президент прийняв рішення про його звільнення на його ж прохання. Згодом Орест Бонк уклав угоду з прокурором про визнання винуватості. Іншими словами, що б там не писали чи не прогнозували журналісти, екс-голова назвав себе винним. Або такий хід був оправданим виключно з іншої точки зору: ліпше заплатити штраф-покаяння і не сидіти у в’язниці, позаяк сума хабара у півтора тисячі доларів США – надто велика, а зіпсоване здоровя все ж дорожче.

Опріч штрафу, Ореста Едуардовича позбавили права обіймати певні посади, зокрема у органах державної влади, протягом року. У принципі, так і скінчилася політична кар’єра… 57-річний Орест Бонк став головою наприкінці січня 2017 року. До того був головою Старосамбірської райради (з лютого 2013 року по листопад 2015 року), а ще раніше очолював відділ освіти РДА. Орест Бонк також є помічником народного депутата від БПП Андрія Лопушанського на громадських засадах.

За таких обставин, маємо підозру, пан Орест не подаватиме апеляції на рішення самбірської Феміди. На волі ліпше… Старосамбірщина, схоже, уже забула про пана Бонка і завмерла в очікуванні нового очільника РДА, яким, за усіма даними, має стати екс-мер Старого Самбора, нинішній помічник-консультант нардепа Андрія Лопушанського Іван Грись. До речі, за деякими даними, і Ореста Едуардовича зараз часто бачать в офісі парламентарія. Хоча, як нам видається, чоловіка уже перенаситили політикою і нехай би відділ освіти, який очолює нині однокурсник пана Бонка, запропонував йому достойну посаду. Жити ж далі треба…

У районі тепер інший клопіт: подейкують, невдовзі має бути суд над ще одним посадовцем – міським головою Ігорем Трухимом. Його спочатку запідозрили у тому, що «неправильно» купив сміттєвозку. Не знаємо, які аргументи були у слідства, але справа тягнулася довго, машину вилучили і вона безхозно стояла на штрафмайданчику. А тим часом, з’явилася інша ситуація: начебто мер, щоб йому дали спокій, давав правоохоронцям 2 тисячі доларів хабара. Чи мав на це власну неупереджену волю, чи хтось йому сказав так чинити, то уже історія. Факт той, що Ігоря Станіславовича при дачі хабара у Львові і затримали… І здобув той же хабарний клопіт, що й Бонк, тільки навпаки… Місцеві аналітики тепер в очікуванні, яким буде вирок добродію Трухиму. Якщо грізнішим, ніж екс-голові РДА Оресту Бонку, який начебто брав, а не віддавав, то ну її, ту правоохоронну систему…

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар