Оскільки пісня «Плакала» на дорожню тему «Стрілки-Мшанець» на обласних чиновників уже не діє, треба написати ще одну?

SambirWZ
27

Оскільки пісня «Плакала» на дорожню тему «Стрілки-Мшанець» на обласних чиновників уже не діє, треба написати ще одну?

На наших теренах є погані дороги, оспівані у прямому та переносному значенні цього слова. Одна з них – від Стрілок до Мшанця. Це така собі артерія, яка живить немало сільрад, а добиратися туди складно. 

УЖЕ навіть спецмашини, як от швидка, поліція чи пожежна не дуже хочуть туди мчати. Мало того, що віддалені села та ще й бездоріжжя пломби з зубів вибиває… Треба сказати, немало депутатів псували собі нерви, домагаючись ремонтів, писали листи, отримували обнадійливі відповіді, а толку ніякого. Зокрема, немало зусиль вклав депутат райради з того закутка Іван Пикус, районні очільники не раз зверталися у відповідні служби, але хто нас чує?

Апогеєм цієї дорожньої справи стало те, що місцевий священик разом з молодими парафіянами склали вірш на слова відомої пісні «Плакала». Кліп, опинившись в Інтернеті, здобув мільйонні перегляди, журналісти, побачивши одного разу Прем’єра Володимира Гройсмана, запитали у нього не стільки про талановитий витвір творчої молоді, скільки про ремонт шляху… Як тільки на сесії районної ради заходить мова про цю дорогу, то керівники Старосамбірщини розповідають таке: щоразу подають заявки в область на ремонт цього шляху, але коли його включать у перелік першочергових, ніхто не каже. Так і чекаємо…

І от у понеділок, наче грім серед ясного неба, з’явилося повідомлення, що шокувало. Виявляється, тимчасово відклали ремонт дороги місцевого значення Мшанець – Стрілки, про яку священник зняв кліп, – у коментарі для сайту «Твоє місто» сказав керівник департаменту дорожнього господарства, транспорту та зв’язку ЛОДА Роман Кокотайло. І продовжив: «На жаль, Старосамбірська районна рада та адміністрація подали інші пропозиції на фінансування. Ця дорога не ввійшла в їхній перелік. Тому ми поки що чекаємо фінансування з обласного бюджету, якщо, звичайно, таке буде».

Нагадаємо, протяжність усієї дороги – 19 км, 16 із яких – з гравійним покриттям. Як розповів тоді в коментарі  «Твоєму місту» Роман Кокотайло, у 2016 році відремонтували один кілометр асфальтованої частини, торік оновили ще 1,1 км, у 2019 році планували продовжити ремонт. За його словами, щоб відремонтувати всю дорогу Мшанець – Стрілки, необхідно близько 60 млн. гривень за умови, що буде один шар асфальтобетонного покриття.

Нам видається, що область устами керівника департаменту просто відхрестилася від цього шляху, знайшовши винуватців у старосамбірському «білому домі». То навіть якогось не по-чоловічому обманювати так багато гірського люду… Ми б на місці очільників району навмисне зібрали усі листи з приводу цього шляху та заявки на включення у перелік і надіслали пану Кокотайлу.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити