Осінь. Пора говорити про дороги…

SambirWZ
33

Осінь. Пора говорити про дороги…

І фонтан у Самборі буде, і пластикові крісла на стадіоні, і нові світлофори – все буде…

Цього року у Самборі, за словами мера Юрія Гамара, провели поточний ремонт практично по всіх дорогах – десь вдалося більше, десь менше. Це його слова, а вам, шановні читачі, переконуватися у їхній правдивості. Швидке руйнування дорожнього полотна зумовлене тим, що ремонти робили не за технологією, адже роками не вистачало грошей. У планах на 2019 рік – придбання однієї одиниці техніки для ремонту доріг, що дало б змогу виконувати роботи своїми силами. 

УЖЕ навели порядок на деяких прибудинкових територіях на вулицях Купилевій, Коперніка, Героїв Крут, Шухевича. Відремонтували тротуари на вулиці Мазепи, встановили паркінги для автомобілів біля районної ради, приміщення суду, поклали бруківку на дорозі, що веде до музею “Бойківщина”, біля стоматологічної поліклініки, на вулицях Стебельського, Шевченка. Роботи триватимуть стільки часу, скільки дозволятиме погода.

Розробили проектно-кошторисну документацію на встановлення бруківки на тротуарі, що веде до львівського моста, але з’ясувалося, що там є технічні складності, тому ліпше стелити асфальтом… Стосовно вулиці Чорновола, то треба спочатку закінчити ливневу каналізацію, а потім робити тротуар, на це закладені певні кошти і, якщо погода буде дозволяти, то частину вулиці зроблять ще цьогоріч.

Щодо об’їзної по вулиці Коновальця, то Юрій Гамарсказав, що мінімум, який можна зробити зараз і його вже роблять – то на частині вулиці, де є асфальтне покриття, засипати ями зрізом, а де грунтівка – колотим щебенем  і втрамбувати, щоб важкі автомобілі не сильно гупали і не створювалася вібрації на будинки, які уже тріщать. Мають бути встановлені знаки обмеження швидкості і пішохідні переходи. Це те, що можна зробити цього року. На наступний – ратуша буде далі писати проекти ДФРР, бо об’їзна – це дуже велика ділянка і міський бюджет не зможе витягнути такий об’єм робіт, потрібне дофінансування з області, і вже тоді можна думати про капітальний ремонт. Є документація ще на чотири дороги… Минулого року міська рада подавала документи на ДФРР, але, на жаль, жоден з мікропроектів не переміг. Багато міських голів висловлювали претензії щодо подібних мікропроектів, бо все це перетворюється не в конкурси, а, скажемо так, розподіляється в ручному режимі: комусь дають, комусь відмовляють. Це стосується і освіти, і медицини.

У планах відремонтувати обидві об’їзні у Самборі і цим самим дещо розвантажити центральну частину міста, якою часто курсують важкі автомобілі. Юрій Гамар повідомив, що мав розмову з керівником поліції з приводу того, чому лісовози і інший важкий транспорт їздить центральними вуличками і псує навіть бордюри тротуарів. Правоохоронні органи повинні такі речі присікати. Стражі порядку практично не реагують на незаконне паркування автомобілів біля ринку, на кільцях, де є великий рух транспорту.

На наступний рік в планах ремонт вулиці Січових Стрільців за рахунок міського бюджету. Розробили проектно-кошторисну документацію на встановлення світлофорів біля комплексу «Літо», на роздоріжжі вулиць Перемишльська – Шевченка. На закінченні ремонт вулиць Героїв Крут, Шухевича.

Були роздуми на тему, чи садити на зимовий період дерева, адже садівники рекомендують робити це в осінній період, щоб за зиму рослина могла адаптуватися і навесні не хворіти. Але зважаючи на те, що за зиму ці деревця вандали можуть поламати, як це уже було, садіння дерев перенесли на весну. Цього року висадили понад 150 дерев і третю частину з них уже зламали, зокрема в парковій зоні, біля Народного дому, на площах Леся Курбаса, Богдана Хмельницького…

І нарешті міський голова розповів журналістам про майбутній фонтан. Є проектно-кошторисна документація, яка пройшла державну експертизу. Стояло питання, чи оголошувати тендер? Прийняли рішення: закінчується календарний і бюджетний рік, і зараз щось робити недоцільно. Усі роботи розпочнуться з новоріччя. Юрій Гамар нинішній фонтан назвав старим і незрозумілим, на ньому дешева плитка, яка відвалюється і створює небезпеку для дітей, які влітку там хлюпаються у воді і можуть травмуватися. Тому цей фонтан потрібно демонтовувати і ставити новий. Згідно з проектом, передбачений так званий пішохідний фонтан, тобто нема самої чаші, а просто бруківка, в якій будуть отвори, звідки струменітиме вода, змінюючи свої кольори завдяки підсвітці. Крім фонтану, ратуша планує на стадіоні встановити пластикові крісла і накриття, кошти на це уже є.

Юрій БАРНА.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар