Отак нас без нас і поділили…

SambirWZ
142

Отак нас без нас і поділили…

Депутати Львівської обласної ради прийняли рішення про внесення змін до перспективних планів територіальних громад Старосамбірського району. Нагадаємо, практично з початку року діє дві об’єднані територіальні громади – Новоміська та Міженецька. Відповідно до затвердженого облрадою плану, з’явиться ще кілька.

До Старосамбірської міської територіальної громади входитимуть: Старосамбірська міська рада, Білицька, Великолінинська, Великосілківська, Волошинівська, Волянська, Старосолянська селищна рада, Страшевицька, Стрільбицька, Тершівська,  Торчиновицька сільські ради. До Стрілківської  громади входить: Стрілківська сільська рада, Верхньолужоцька, Тисовицька, Топільницька, Тур’ївська, Ясенице-Замківська,  Головецька, Грозівська, Мшанецька, Ріп’янська сільради. Міженецька територіальна громада. Новоміська територіальна громада. До Нижинковицької селищної громади входить: Нижанковицька селищна рада,  Боршевицька, Трушевицька. До Хирівської міської громади: Хирівська міська рада, Великосушицька,  Мурованська, Скелівська, Слохинівська, Стар’явська, Терлівська, Чаплівська сільради. До Добромильської міської громади: Добромильська міська рада,  Княжпільська, Солянуватська, Тернавська сільради.

Як тільки це повідомлення з’явилося в Інтернеті, старосамбірські  активісти розхвилювалися, мовляв, як це нас і без нас розподілили. Скориставшись присутністю голови облради Олександра Ганущина у Самборі, ми зажадали тлумачень. Олександр Олександрович попросив не плутати поняття добровільності і перспективного плану. Добра воля не відміняється і люди й далі вправі рахувати свої спільні статки, коли об’єднаються. А перспективний план, що його прийняла обласна рада, це думка експертів, які уже вирахували, кому з ким буде ліпше “брати шлюб”. Ніхто не буде нав’язувати волю. Зрештою, якщо хтось із кимось не захоче йти в “родину”, то вільному воля. Проте, на рекомендаціях обласної ради з її перспективним планом базуватимуться і принципи територіальної реформи, які прийдуть до нас з Кабміну. Тому, якщо процес роздумів аж надто довго триватиме, то в Києві самі можуть нас об’єднати. Ще цікаві факти. Дружно йде на децентралізацію, наприклад, Мостиський район. І тоді він перетвориться у кілька сусідніх територіальних громад, тоді і відпаде таке поняття як районна рада.  Якщо місія райдержадміністрацій, підкреслив пан Ганущин, йому ще зрозуміла, то районні ради можуть стати анахронізмом. Радше всього, районні очільники почнуть обиратися у територіальних громадах. Вибори в окремих уже невдовзі. Обласний очільник назвав 18 грудня. І натякнув на те, що саме цього дня можуть обирати нову владу у Нижанковицькій громаді…

 

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар