Очисні у Добромилі будуть! Угоду уже підписали…

SambirWZ
65

Очисні у Добромилі будуть! Угоду уже підписали…

Скептики зі Старосамбірщини одного разу підкинули нам тему, мовляв, поцікавтеся, чому зник з порядку денного розрекламований колись проект з будівництва очисних споруд у Добромилі. Ми так і вирішили: за нагоди з’ясуємо. Але скептики отримали по носі, бо минулого тижня з’явилася новина: «Місто Добромиль на Старосамбірщині за кошти ЄС реконструює очисні та каналізаційні мережі»…

ОТОЖ, у гміні Загуж відбулося урочисте підписання партнерської угоди для визначення порядку взаємовідносин між Добромильською міською радою та гміною Загуж під час реалізації міжнародного проекту «Природа без кордонів – збереження спільної природної спадщини в громадах Добромиль (Україна) та Загуж (Польща)», повідомили у районній раді. Проект, нагадаємо, фінансується у рамках Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020. Донором проекту технічної допомоги Європейського Союзу виступає міністерство інвестицій та економічного розвитку Польщі. Координатором робіт визначено Адама Гамрищака, державного секретаря міністерства інвестицій та економічного розвитку Польщі. Виконавцем проекту технічної допомоги Європейського Союзу є гміна Загуж, а реципієнтом – Добромильська міська рада, бенефіціаром проекту – Львівська обласна державна адміністрація.

Проект реалізовують з метою покращення природної спадщини польсько-української території Карпат для розвитку туристичного потенціалу. Простіше сказати, на цій території така цікава ситуація, що нечистоти з Добромиля річкою текли до сусідньої держави. У поляків це викликало багато «знаків запитань». Зрештою, над цією темою працювали дуже багато літ, бо проблема складна, але тільки тепер місцева влада змогла переконати Євросоюз, що, реконструювавши очисні споруди у місті, позбудемося давньої екологічної проблеми.

Загальний бюджет проекту складає 2 467 166,86 євро, де грант ЄС – 2 220 450 євро, внесок партнерів – 246716,69 євро, грант для Добромильської міської ради – 693 125,31 євро. Проект впроваджуватимуть 1 березня 2021 року, розповіли у райдержадміністрації.

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар