Палії трави можуть позбутися своєї землі

SambirWZ
181

Палії трави можуть позбутися своєї землі

Трохи «спаленої трави», бо тема досі не сходить ні зі сторінок ЗМІ, ні з полів… Цієї весни ситуація вийшла з-під контролю. Було таке відчуття, що то або господарі ланів берега пустилися, аби діти розважаються, або якісь іноземні диверсанти з сірниками заїхали.

ТРЕБА сказати, правоохоронці місцями спрацювали не зле і навіть показово упіймали кілька паліїв – на цей раз з числа першої категорії – ґаздів… Лише за якийсь тиждень, звітували надзвичайники, на території Львівщини зафіксували 200 небезпечних ситуацій.

А на Старосамбірщині придумали свій метод боротьби з паліями, про який нам розповів голова РДА Іван Грись. Вважає, що він має бути дієвим. Попросили пожежників та надзвичайників вираховувати, чиї поля горять, а тоді вже ставити питання руба – відібрати у людей ці лани, оскільки вони використовуються не за призначенням. Тобто, якщо господар восени не скосив сіно, а навесні палить, значить восени він не за призначенням використовував ораницю. А за невикористання землі за призначенням її просто можна позбутися. Отож, на Старосамбірщині мають намір цей метод запустити в дію.

Христина БАХУРСЬКА.

Вас це може зацікавити