Пасажирів ображають

SambirWZ
134

Пасажирів ображають

Нинішнього року тарифи на проїзд у Самборі зросли вже вдруге. На початку року оплата становила 4 грн., згодом стало 5 грн., тепер потрібно платити 6. А з пасажирів, які їдуть до вулиці Снігурського, беруть аж 7 грн. Цю проблему порушив на сесії міської ради депутат Роман Барна, а тлумачила ситуацію  Світлана Дутко, мовляв, у місті нема громадського транспорту. Автобуси, буси і маршрутки функціонують в режимі приміських перевезень. А тому міська рада не має ніякого впливу на формування тарифів на перевезення містян.

Для формування міських маршрутів потрібно оголошувати конкурс, тендер і таке інше. Ця процедура займе рік – пояснила депутатка. Інший обранець Василь Спаньчак, який має досвід у перевезенні пасажирів, пояснив, що для того, аби прискорити вирішення проблеми, треба звернутися до директора Самбірського АТП Івана Романяка та попросити його проявити добру волю і зменшити оплату за проїзд. Міський голова Юрій Гамар повідомив депутатам, що розмова з Іваном Миколайовичем уже відбулася, але через службову зайнятість він не зміг прийти на сесію міської ради. Зробить це іншого разу, у будь-який зручний для депутатів час і розтлумачить їм тарифну політику АТП. Депутат Роман Барна не вгомонився і почав апелювати уже не до чиновників, а до здорового глузду. Мовляв, усі пасажири міста, незалежно від того, їдуть вони одну зупинку, чи до кінцевої, платять 6 грн. і лише жителі вулиці Снігурського змушені платити 7 грн. Роман Павлович у коментарях для «Високого Замку» зазначив, що у Львові є одна фіксована ціна для пасажира – 4 гривні, і не має ніякого значення, чи він їде одну зупинку, чи усіх десять… Відстані можуть бути абсолютно різними. І тому пан Барна переконаний, що максимальна ціна за проїзд до околиць має становити максимально 4 гривні. Це ж стосується і приватних таксі, які, доїжджаючи на так звану «Лопухівку», просять 50 гривень, хоча у межах Самбора має бути, за їхніми тарифами, 35 гривень. А ще пан депутат запропонував ідею створити у міській раді комісію, яка б вивчила тарифну політику перевізників.

Не виключено, депутати міськради запросять на сесію керівника АТП-14608 Івана Романяка, аби розтлумачив ті чи інші моменти, проте Іван Миколайович уже розповів «Високому Замку», що в місті нема міських маршрутів, а є приміські і все вимірюється зональністю. Вулиця Снігурського дещо перевищує 5-кілометрову зону, тому і вартість проїзду на гривню дорожча. Ми не знаємо, чи такий коментар буде влаштовувати і депутата міськради Романа Барну, і пасажирів з віддаленого закутка.

Йосип МАЛАНЯК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар