Перша школа заявила, що вона працює і буде працювати!

SambirWZ
40

Перша школа заявила, що вона працює і буде працювати!

Рішенням суду пожежники закрили навчальний заклад, переймаючись безпекою дітей…

Якось обговорювали з кандидаткою на посаду голови міськради Самбора Любою Мосійчук її програму і звернув увагу на один пункт – треба негайно начинити школи усім протипожежним обладнанням, аби не сталося біди. Обіцянка була для мене дивною: одні інтенсивно будують очисні споруди, сміттєпереробні заводи і аквапарки, а вона турбується протипожежними заходами – якось не дуже масштабно. Розуміння ситуації прийшло до мене минулого тижня, коли на Самбір звалилася справді масштабна подія. Виявляється, рішенням суду закривають Самбірську СШ №1. І то не через пандемію, а з причин недотримання безпеки. Спробуємо розібратися… 

ЛЬВІВСЬКИЙ окружний адміністративний суд розглянув позов головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області до середньої школи № 1 імені Т.Г.Шевченка м. Самбора. Надзвичайники висунули вимогу зупинити роботу будівлі середньої школи до повного усунення порушень вимог у сфері пожежної та техногенної безпеки. Двері закладу мають опечатати та відімкнути джерела живлення.

Судове рішення не звалилося, наче сніг на голову. Йому передувала низка перевірок і приписів. Один з них від 20 квітня 2018 року зобов’язував усунути недоліки, однак, станом на 24 грудня 2019 року все залишалося так, як було… Щодо вказаних порушень склали протокол про адміністративні правопорушення та винесли постанову про накладення адміністративного стягнення.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав та просив задовольнити. Представник відповідача, тобто школа, явку уповноваженого представника в судове засідання не забезпечив, причин неявки та ставлення до позовних вимог суду не повідомив. Що не влаштовувало пожежників у Першій школі? Сходові клітки, внутрішні відкриті та зовнішні сходи, коридори, проходи та інші шляхи евакуації не забезпечені евакуаційним освітленням. З’єднання, відгалуження та окінцювання жил проводів і кабелів не здійснили за допомогою опресування, зварювання, паяння або затискання. Будівля не забезпечена установкою від прямих попадань блискавки. Пожежні щити не укомплектовані. Вихід на горище не облаштований через протипожежні двері. Неправильно складена схема евакуації. Облицювання стін коридорів неправильне… Є й інші пункти з мало зрозумілими для нас технічними термінами… Надзвичайники ознайомлювали директорку Марію Холявку зі своїми приписами, але позаяк не було реакції, їм довелося йти в суд… Феміда визнала рацію пожежникам і зупинила роботу будівлі середньої школи № 1…

Ми б не були такими категоричними, звинувачуючи лише пані директорку, бо хіба вона є розпорядником освітянських коштів? З другого боку, треба відверто сказати про те, що, маючи такі грізні приписи, вона мала б не виходити з кабінетів відділу освіту та ратуші, домагаючись у господарів усунення недоліків. А ще собі думаємо, що така нехлюйна протипожежна безпека виникла не відразу, а була й раніше. І в цій ситуації треба було бити на сполох не алярмово, а багато літ тому. Ми спілкувалися з відповідальними особами міської ради на цю тему і почули у відповідь, що пані Холявко знала про ситуацію, але приписи ховала під сукно, а потім взагалі пішла на пенсію… Прикро було чути такі слова, бо Марія Іванівна насправді чудова людина і директором була більше тридцяти років… Критикувати навздогін якось не пасує… Це не зовсім в тему, але скажу: в місті оголосили конкурс на посаду директора і, за останніми даними, ще не зголосився ніхто. Навіть у колективі охочих покерувати не знайшлося… А ще в ратуші нам кажуть, що цим судовим рішенням полковники просто прикрили себе, бо, не приведи Господи, щось сталося б, вони не винні… Справді, надзвичайники зняли з себе відповідальність, а рішення суду змусило чиновників від освіти і міських негайно усувати недоліки. Мабуть, для того, щоб відтягнути трохи час і виправити ситуацію, відділ освіти подав апеляційну скаргу на це рішення… Після того, як у місті здійнявся галас на тему Першої школи, у соціальних мережах з’явилося повідомлення від самої школи. «Дирекція середньої школи № 1 імені Т. Г. Шевченка повідомляє громадськість міста Самбора та батьків, чиї діти відвідують школу, що школа працювала, працює і буде працювати. Станом на 16 жовтня, усунено велику частину недоліків, передбачених актом ДСНС України від 24.12.2019 р. Дуже просимо усіх не реагувати на дану інформацію, оскільки відділ освіти виконавчого комітету Самбірської міської ради вже подав апеляційну заяву на рішення Львівського окружного апеляційного суду, а пожежники повторно перевірили школу та виконані роботи і дали повторний припис. Шановні батьки та учні! Школа працює і буде працювати! Успіхів нам усім!»

Якщо вдалося так швидко усунути недоліки, то чому це не зробили раніше?

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити