Печі в закладах освіти Самбора «запалюватимуть» у… Києві?

SambirWZ
173

Печі в закладах освіти Самбора «запалюватимуть» у… Києві?

Вам ніколи не спадало на думку порахувати, скільки у школах та садочках Самбора є газових п’єців? Але є фахівці, які знаються на цих цифрах, бо від них іде тепло. Власне таку статистику нам розповіла в.о. завідувачки відділом освіти Любов Войтко, а ще поділилася ними з журналістами, бо виникає геть нестандартна ситуація і може статися так, що діточки опиняться в холоді.

Так ось, в першій школі -61 пічка, початковій – 27, гімназії – 58, у третій школі – 23, у сьомій – 55, п’ятому садочку – 14, шостому – 15, десятому – 14, у центрі позашкілля – 20, ДЮСШ -9. І всі вони обігрівають 3171 дитину та 345 вчителів. А тепер головне. Любов Войтко розповіла, що 17 жовтня в Самборі відбулася нарада за участю львівських панів – фахівців з відділу нагляду на виробництві і об’єктах підвищеної небезпеки управління охорони праці. Вони повідомили, що не дозволять запалити жодну піч у закладах освіти, поки не будуть проведені їхніми спеціалістами огляди печей. Якщо знайдуть недоліки, їх, звісна річ, треба усунути і тільки після того аж у Києві дадуть дозвіл запалити піч. Крім того, має ще бути автоматика на тих печах. Любов Войтко уже підрахувала – одна така автоматика коштує 6 тисяч гривень плюс робота майстрів – 2 тисячі і виходить так, що з міського бюджету треба викласти 1 мільйон 700 тисяч гривень. Де взяти такі гроші, причому нагальним порядком? Зверніть увагу, гості зі Львова проводили нараду 17 жовтня, а у нас зазвичай опалювальний сезон розпочинається 15 жовтня. Добре, що зараз тепло, але як тільки притисне холод, то доведеться або мерзнути, або йти на порушення вказівок. І одне, і друге – недобре. Відділ освіти нагальним порядком звернувся до губернатора Львівщини Маркіяна Мальського, одначе на час нашої розмови з пані Войтко відповіді ще не було. Якщо не буде, твердить Любов Степанівна, поїдемо до нього самі. Ми допускаємо, що такі вимоги газовиків виключно з благородної мети – не допустити небезпеки, але що робити освітянам у такій ситуації?

Ще одна цікава деталь. У переліку шкіл, які можуть залишитися холодними, нема четвертої. Виявляється, там раніше уже встановили потрібну для печей автоматику, підкреслила Любов Войтко. Ми вирішили зателефонувати директорці Наталії Юзвяк, яка розповіла, що у неї в школі є так звані сигналізатори, бо автоматики у принципі ніде нема. Але її заклад кожного року виконує хоч якісь вимоги газовиків, яких теж можна зрозуміти, бо і їм нав’язують різні вказівки.

Перед відправкою газети в друк, стало відомо, що газові печі таки запалили, а згадані вище вимоги залишать на наступний рік.

 

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити