Платники податків тікають з міста у район

SambirWZ
174

Платники податків тікають з міста у район

Коли на трибуні сесії Самбірської міської ради з’явився керівник фіскальної служби Ігор Малецький, то не важко було здогадатися, яким буде ключове питання – втікачі з міського бюджету до районного.

Ігор Володимирович розповів, що до нього звернувся керівник водного господарства: куди має платити податки – у місто, чи в район? З цього приводу Львів пояснив платникові: за місцем реєстрації чи здійснення своєї діяльності. Треба віддати належне дипломатичності пана Малецького, який так і не сказав, чи у місто, чи у район колектив Степана Фура має віддавати податки. У принципі, такі питання виникають не просто так: у район перейшло управління газового господарства, бо начебто офіс їхній на території району. Районна рада зареєструвалася у Вощанцях і не платить містові податок з доходу фізичних осіб. Дивно, але факт: водоканал міста знаходиться на території району, але платить у міський бюджет… Зрештою, головний фіскал реґіону дав зрозуміти обранцям, що йому не стільки важливо, у який бюджет (міста чи району) йдуть гроші, йому головне, щоб йшли… Як підсумок дискусій, міські депутати вирішили організувати комісію, щоб уважно придивитися до кожного підприємства, а особливо територіально проблемних… Дивовижний факт, але у Самборі є завод, одна половина якого знаходиться на землях міста, а друга – у районі. З нашої точки зору, у ратуші треба не констатувати факт втечі платників, а цікавитися ще задовго до цього: чому йдуть?

Користуючись зустріччю з податківцем, Ліля Гейник перепитали, чи заїжджі торговці продуктами – старосамбірський «Чумак» та «Мостиський хліб», сповна платять податки, адже витісняють місцевого торговця і виробника. У відповідь почули, що ці «чужинці» – сумлінні платники і така інформація не є секретною. А от над легалізацією робочих місць треба працювати усім. Якщо ми правильно зрозуміли з деяких виступів, в ратуші навіть введуть посаду людини, яка цим буде займатися.

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар