Площа Пам’яті вшанувала і Анну Черешньовську

SambirWZ
260

Площа Пам’яті вшанувала і Анну Черешньовську

На Площі Пам’яті у Самборі з ініціативи голови місцевого Товариства «Лемківщина», громадського активіста Михайла Шпака освятили минулого четверга погруддя учасниці бойових дій ОУН-УПА, відважній повстанській розвідниці Анні Черешньовській на псевдо «Тетяна».

Монумент спорудили коштом членів КУНу та народних депутатів України Андрія Лопушанського і Ярослава Дубневича. Хоча їх не було, бо то був важливий сесійний тиждень. Чому відкриття пам’ятника призначили на будній день, важко зрозуміти. І нарешті, навіщо зганяти стільки школярів на вересневу спеку? Хлопці й дівчата поховалися поміж ялиці на Площі Пам’яті, аби не зімліти. Зрештою, вони дуже швидко розійшлися. Мені здається, що така силувана присутність не має нічого спільного з патріотизмом. Коли розійшлися, то залишилося до півсотні людей, яким справді були цікавими виступи гостей свята. До слова, виступили міський голова Тарас Копиляк, колишній народний депутат України Михайло Косів, помічники консультанти наших народних депутатів Ігор Несторак і Віталій Кімак, гості з Польщі та інші. Ще не закінчився захід, а міський голова разом зі своїм заступником Юрієм Леськівим, деякими депутатами подалися на схід як волонтери, священики освятили автівку, у якій були і оргтехніка для бійців на передовій, і продукти, і навіть книжки, які видали самбірські письменники та поети. У неділю група наших волонтерів повернулася додому. Зустрілися з бійцями, погостювали у місті-побратимі Слов’янську, одне слово, все намічене виконали. Було щось символічне у цій подорожі: вшанувавши воїна УПА Анну Черешньовську, поїхали до нинішніх воїнів АТО.

Кілька слів про Анну Черешньовську. Вона була тісно пов’язана з підпільною боротьбою ОУН-УПА на теренах Закерзоння, в Україні. Як розвідниця співпрацювала з легендарним сотником УПА Степаном Стебельським «Хріном», погруддя якому раніше встановили на тій же Площі Пам’яті.

…А мені хочеться про інше сказати. Михайло Шпак, якого ми уже згадували, свого часу видав серйозну книгу досліджень «Стежниця» про своє рідне село, звідки був виселений. З тією ж Стежницею пов’язане і життя Анни Черешньовської. Так ось, Михайло Шпак зібрав історію кожної сільської родини рідного села. Порозкидувала їх доля по всьому світу, а Михайло Антонович зумів зібрати сучасні біографії кожного односельця та їхніх нащадків. Це пам’ятник рідній Стежниці.

 

Роман ІВАНЧУК

Вас це може зацікавити

Залишити комментар