Побачите у лісі злодія – кличте поліцію

SambirWZ
249

Побачите у лісі злодія – кличте поліцію

Винищення лісів стало серйозною екологічною проблемою краю. Окрім того, що Україна є чи не найбільшим експортером деревини в Європу, у зелених зонах регулярно працюють браконьєри, які вирубують кругляк та незаконно його збувають. За останні 50 років люди спромоглися знищити більше 50 відсотків усіх лісів. Експерти застерігають: якщо ставлення до лісу не зміниться, вже через декілька десятків років вони стануть рідкістю.

У Львівській області з метою посилення боротьби з незаконною вирубкою лісу запровадять електронний облік деревини та обладнають GPS-трекерами лісовози, оскільки найбільшу кількість незаконних рубок лісів зафіксували у Старосамбірському, Турківському та Яворівському районах. Про неконтрольовані рубки говорить багато міст і сіл, нарікаючи на те, що ніхто цього не пильнує. Львівська обласна рада також  ініціює встановлення суворого контролю .

Недотримання цих вимог тягне за собою відповідальність за ст. 246 Кримінального кодексу України – незаконна порубка лісу, яка карається штрафом від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк з конфіскацією незаконно добутого.

Самбірський відділ поліції звертається до громад, щоб інформували про незаконні вирубки лісів, про осіб, які їх здійснюють та перевозять. Повідомляйте у  поліцію або за оперативним номером 102. Усі скарги та анонімні повідомлення, які містять конкретну інформацію, будемо ретельно розглядати. Лише громада та органи місцевого самоврядування спільно з поліцією можуть зупинити незаконну вирубку лісів.

 

Юлія БУРА.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар