Поважна інспекція вирішила, що навесні на самбірському стадіоні відбудеться перший матч

SambirWZ
252

Поважна інспекція вирішила, що навесні на самбірському стадіоні відбудеться перший матч

Реконструкція Самбірського стадіону імені Лева Броварського наближається до завершення, констатувала минулого тижня поважна інспекція, до складу якої увійшли заступник голови ЛОДА Юрій Бучко, керівник департаменту молоді та спорту Роман Хімяк, міський голова Самбора Юрій Гамар, секретар ради Юрій Дмитришин, заступник Святослав Ухач, начальниця освіти Любов Войтко. 

УЖЕ змонтували систему поливу трави, збудували адміністративну та допоміжні будівлі. Триває монтаж трибун стадіону та облаштування бігових доріжок. Попереду – благоустрій території та облаштування паркінгу. Якщо дозволить осіння погода, то роботи з будівництва будуть тривати так, щоб до кінця року об’єкт здати. На наш небудівельний погляд, там ще всього багато треба, але якщо не встигнемо, то навесні довершимо – це точно. У квітні уже планують матчі і, якщо ми правильно підслухали, першими відкриють сезон чиновники міста та області.

З бюджету міста, нагадаємо, на реконструкцію стадіону виділили 8 млн. грн. Для виконання частини робіт залучили кошти державного та обласного бюджетів. Загальна вартість – в межах 25 мільйонів. Цікавою «фішкою» нового стадіону має стати музей Лева Броварського. Хто він такий? Легенда українського футболу, який, проте, на початку вісімдесятих минулого століття був граючим тренером самбірської команди і приніс містові велику славу. На стільки велику, що її ще ніхто не зміг наздогнати. Любов Войтко, розповідаючи про це заїжджим журналістам, згадала, що наш стадіон, як і футбол, відомі з 1906 року, а трибуни там встановлювали у 1930 році. Зважаючи на ці дати, реконструкція спортивної споруди справді назріла. В місті оголосили збір матеріалів для музею. Якщо хтось щось передасть, то і його прізвище увіковічать в музеї.

А Юрій Бучко наприкінці візиту підкреслив, що ініціатива відновити стадіон належить міській владі, а область завжди підтримує ті проєкти, які ініціюють на місцях і готові до співфінансування.

Коли львівські владоможці поїхали, а ми ще залишилися, то зробили для себе цікаве відкриття. Ви бачили ворота стадіону, які, якщо не помиляємося, мають зносити, бо комфортабельні автобуси, в’їжджаючи туди, труться боками до «хвіртки». Але зараз на арці стоять ще дві фігури соціалістичного «ренесансу». Молода панночка мече якийсь м’яч, а парубок просто виставив руки чи то вгору, чи то в бік. Раніше в одній з них він тримав ракетку бадмінтона. З роками ракетку хтось стирив і рука без неї чудернацьки застигла. Так ось, на грудях у панночки, виявляється, ще є герб колишнього радянського союзу… Ми не повірили, але один владний пан зазнимкував нам фігуру, а потім збільшив (перепрошую) гіпсові груди. На них справді герб неіснуючої держави. Вибачайте за цей історичний абзац – просто самому цікаво стало. Може й для музею згодиться…

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити