Повернути Струбицького!

SambirWZ
210

Повернути Струбицького!

Про 10 тисяч гектарів землі, об’єднану спортшколу, майбутні слизькі дороги та інше

Минулого тижня розпочала роботу чергова сесія Самбірської районної ради. Голова ради Віталій Кімак оголосив депутатську розминку, під час якої кожен міг висловити претензії чи свої, чи виборців. Парадоксально, але жодної проблеми не підняли. Або обранці ще «не в’їхали» у біди виборців, або соромляться, або проблем нема…

Направду, треба повертати в сесійну залу багаторічного депутата Івана Струбицького – без нього трішки нудно. У нього завжди знаходилося багато чужих проблем і ледь не з кожного сесійного питання мав по кілька виступів.

Потім обранці обговорили тему своїх помічників. Кожен може мати п’ять «правих рук», але вони, як і депутати, гроші за роботу отримувати не будуть. І пільг, здається, також нема. Ну, так – заради ґонорів… Після того погодилися на виділення коштів трьом родинам, які стали погорільцями. По три тисячі гривень отримали сім’ї Добрянських з Монастирця, Антоняк з Новосілок, Добруцьких зі Звора. Мабуть, ті суми потерпілих не врятують, але хоч щось.

Значно цікавіше стало у сесійній залі, коли заговорили про підготовку наших доріг до зими. Прибув якийсь пан, розповів, що його начальство у Пустомитах… У нас від райавтодору залишилися хіба якісь дорожні пункти у Самборі та Рудках, в яких працює до сорока осіб. Після того нам розповіли про кілька машин, які будуть очищати дороги від снігу і посипати піском з сіллю. Є 102 тонни суміші, але це менше, ніж заготували минулого року. У сховку є 400 літрів солярки. Після цієї суми депутатський народ пожвавився, бо такої кількості пального на усю зиму явно замало. З цього приводу обранці зробили висновок, що до зими ми явно не готові. Навіть не врятувала дорожника розповідь про те, що вони уклали угоди з деякими підприємствами на випадок, коли будуть дуже великі снігопади. А у відповідь гість почув, що такі ж угоди на використання техніки  треба укладати і з великими землевласниками у нашому районі. Дорікнули депутати і тим, що на трасі у бік Никлович ще піску ніхто не завозив. Виявляється, у бік Никлович дорожники ще… не добралися… А потім депутати вирішили, що слухати гостя, який навіть не начальник Пустомитівського автодору, якому тепер Самбірщина належить, не варто. Варто кликати самого начальника або навіть когось зі Служби автомобільних доріг. Тому жодного рішення того дня не приймали, а проблему перенесли на наступне сесійне засідання. Хотіли б нагадати новим депутатам, що всі ті приїзди обласних дорожників ми уже пережили. Вони приїжджали, розповідали нам, як їм важко без грошей жити, а ми їм – про погані дороги. На тому ставили крапку: вони відзвітували, ми потурбувалися про шляхи… Цю ж тему обіцяв підняти на сесії обласної ради і директор педколеджу Володимир Вантух. Піднімати, звичайно, не шкодить, але чи буде толк, точніше безпека на зимових дорогах, побачимо.

І ще з найцікавішого. Заступник голови райради Андрій Бобак вирішив шукати у районі 10 тисяч гектарів землі. Тема визріла після того, як почали говорити про ґрунти і оплату за них. Та навіть про озера, за які  теж начебто не платять.. . Андрій Іванович сказав, що у попередні часи Львів постійно критикував нас за необліковані землі. Одне слово, будуть шукати. І треба шукати, бо об’єднаним громадам треба за щось жити, а земля має давати прибутки.

Після того депутати затвердили структуру апарату районної ради. З приводу однієї посади Віталій Кімак говорив довго. Хоче мати у штаті радника з питань інформаційних технологій та аналітики. Одне слово, це буде людина, яка вестиме інформаційну політику і розповідатиме не тільки на радівському сайті, а й на інших, про здобутки місцевої влади.

Взялися за економію коштів, щоправда, тієї економії не надто багато. Просто об’єднали дві спортивні школи – дитячу юнацьку та «Дністер». Зекономили півтори ставки, а новим директором нової школи став Михайло Цимбрила. Заразом депутати потішилися успіхами юних спортовців і навіть вирішили зіграти у  футбол поміж фракціями.

 

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар