«Подих тривожного часу» Марії Прокопець у Княжполі

SambirWZ
174

«Подих тривожного часу» Марії Прокопець у Княжполі

Місцеві письменники, які пишуть і видають свої книги у такий бідацький час, викликають у нас захоплення. Таких відчайдухів, які мають що сказати людям посередництвом книги, не зупиняє бідність людей, яким почасти не до літератури, вони творять історію уже нині. Або, скажемо інакше, вони бережуть нашу історію для тих, хто прийде пізніше. Інтернет –  Інтернетом, а книга вічна…

ПИСЬМЕННИЦЯ зі Старосамбірщини Марія Прокопець написала книгу «Подих тривожного часу» і не так давно презентувала її у Княжпільський школі імені Дмитра Хадая. Авторка не шкодувала свого часу і зусиль, аби по крупицях зібрати матеріали про героїзм вояків УПА – вихідців з Княжполя, Кропивника, Мігови, Великого, Солянуватки, П’ятниці, Поляни, Трушевич, Нижанкович, Хирова та Добромиля. Як зазначила Марія Андріївна, у ті далекі тривожні часи нелегко було бути Українцем, брати зброю, йти у ліс і боротися з тодішніми загарбниками Галичини. Це було справжнім випробуванням на гідність… Саме про тих людей книга Марії Прокопець… Їхній внесок в історію України безцінний, окроплений кров’ю найкращих синів Старосамбірщини… Не був байдужий до минулого і наш земляк Андрій Пушак. З легкої руки і від щирого серця підтримав справу пам’яті, узяв на свої плечі фінансування книги. Не оминув добрий задум і Василь Деркач – надавав допомогу і кошти, сприяв у збиранні матеріалів до книги, відвідав із Марією Андріївною ще живих на той час родичів героїв “Тривожного часу”.

А на презентації книги були учні і з довколишніх до Княжполя сіл, педагоги,  представники влади та багато небайдужих до минулого… Зі словами подяки звернулися до автора народний депутат України Андрій Лопушанський, учасник бойових дій УПА Ярослав Гера зі Львова (виходець із села Солянуватка, родич Богдана Цицика), громадський діяч з Дрогобича Микола Муль, діючий очільник КУН Мирон Коваль з Хирова. Подяку приймали організатор заходу Елла Піткевич та Галина Кузів. Тиха молитва у пам’ять про відважних українців полинула до небес… Про цей захід розповіла нам Анна Дудник, вчитель Мігівської школи імені Катерини Денис.

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар