Пожежа в Надибах: лічильник винен, чи палії?

SambirWZ
26

Пожежа в Надибах: лічильник винен, чи палії?

Про цю новину нам повідомили жителі Надиб – горить пасіка… І перше, що спало на думку: бідні бджоли, бідний пасічник… Видно, загорілася суха трава… Уже під вечір з сумом розповіли, що вигорів дерев’яний будиночок на дві великі кімнати. Хатка дерев’яна і дати їй раду блискавично було вкрай важко.

Згодом сайт ЛМН дав трохи деталей: дачний будиночок належить місцевому пасічнику Михайлові Романишину, до якого по мед їдуть покупці зі всього району…

Коли рятувальники прибули, увесь будиночок площею 72 квадратних метри був у вогні, додають у державній службі з надзвичайних ситуацій.

Пан  Михайло – у відчаї. Тридцять років тим жив – і все в одну хвилину згоріло. У нього там стоять вулики: 215 бджолосімей. На щастя, бджілки вижили. А от весь інвентар згорів, розповідає староста села Надиби Володимир Канчуга. Будиночок стояв під лісом. Михайло мешкає за півтора кілометра від нього. Каже, що останній раз приходив туди у четвер. Наче все було спокійно. Що спричинило вогонь, поки сказати важко.

Хоча у селі, констатує цей же сайт, припускають, що це міг бути підпал. Пригадують, як недоброзичливці взимку відчинили кришки у вуликах Михайла Романишина – бджоли померзли. Також одного разу пасічник недорахувався свого рою.

«Є версія, що пожежа виникла від лічильника, який встановлений у коридорі. Але ж у цей день на нього не було жодного навантаження – ніхто нічого не вмикав. То чого він би мав загорітися?» – додає Володимир Канчуга.

А зараз трохи сумної статистики. За минулий рік на території області виникло близько 4 тисяч пожеж, у яких загинуло 86 людей, у тому числі одна дитина. 71 особа отримала опіки.

 

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити