Поки політики ділять Україну, молодь з усієї країни її об’єднала у Сприні

SambirWZ
163

Поки політики ділять Україну, молодь з усієї країни її об’єднала у Сприні

Усе розпочиналося з першого засідання оргкомітету з проведення у Сприні “Ігор Нескорених”. Прибули представники влади з кількох сусідніх районів, поважні директори поважних підприємств, представники потяга єднання “Труханівська Січ”.

Те, про що повели мову, кидало у шок. У Сприню на традиційні “Ігри” мало прибути кілька сотень підлітків з усіх-усюд. Питань було більше, ніж відповідей – харчування, нічліг, зайнятість… Але головне, щоб дітям було цікаво. У кулуарах наради кілька знатоків справи радили головному організатору, голові райради Віталію Кімаку скинути зі себе цей тягар, бо то велика відповідальність і купа проблем. Не скинув…

І ось, окрім місцевих команд, в Сприні зібралася молодь з усіх регіонів України, які прибули у складі восьмого потягу єднання УкраїниТруханівська Січ” – більше двох сотень. Зокрема, приїхали команди зі Словянська на Донеччині й Сватовогона Луганщині, які й минулого року брали участь вІграх Нескорених“. З самбірського вокзалу у гірське село йшли пішки. Дорогою їх стрічали церковні громади разом зі священиками, молилися, десь снідалиобідали і нарешті добралися, облаштували свій побут своїми руками. І це було першим випробуванням. А потім був тиждень змагань, вишколів, зустрічей з цікавими людьми, майстеркласи, дискотеки, походи, “спілкуванняз військової технікою і навіть польоти над Спринею на справжніх новокалинівських гелікоптерах. Своїштукидемонстрували військові хіміки і сапери, та найцікавішою була теренова гра з розмаїттям випробувань, похід на патріотичну гору Діл на Старосамбірщині. Аби урізноманітнити дійство, придумали таку розвагу. Увесь табір розділився на чотири сотні так, аби там були представники усіх куточків України. Команди назвали так, як називалися вони у часи УПА, – “Леви“, “Гайдамаки“, “ВовкитаБулава“. Перемогу святкували усі, адже у невеличкому селі вдалося згуртувати усю Україну

Власне у цьому і полягаєфілософія” “Ігор Нескорених” – поки політики ділять Україну за всілякими уподобаннями, молоді уже давно обєдналися. Коли ми перепитали у пана Кімака, який власне і розповідав нам про це, чи погодиться наступного року на такіІгри“, той відповів, що тільки перший раз страшно. Є надія, що традиція не перерветься, а здобутий організаторський досвід, послужить уроком на майбутнє.

Коли у Сприні затівали традиційне святкування річниці УГВР, вирішили, що концерт будуть провадити учасникиІгор Нескорених” – ну, щоб не втомлювати показовими виступами традиційних літніх хористів, які прибували у Сприню звідусіль. Так ось, глядачі твердили, що ліпшого концерту за останні 25 років тут не було. Тому нехай і надалі молодь співає. Молодь, якій старше покоління повинно передати традицію святкування УГВР.

 

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар