Поліцейські три роки розшукують грабіжників і пишуть відписки потерпілим

SambirWZ
172

Поліцейські три роки розшукують грабіжників і пишуть відписки потерпілим

Військовий пенсіонер з Добромиля Микола Біян, який три роки тому разом із дружиною став жертвою жорстокого розбійного нападу, заявляє, що у поліції його справу намагаються спустити на гальмах, інформує ЗІК.

Прикра подія сталася ввечері 20 лютого 2015 року. Троє невідомих у масках вимкнули електролічильник на зовнішній стіні будинку. Коли власник вийшов на подвір’я, його побили. Грабіжники вдерлися в оселю, зв’язали чоловіка та його дружину. Жінку били ногами та дерев’яною битою – поламали ребра та хребет. З будинку винесли гроші, золоті злитки, ювелірні вироби та документи – картку члена малого прикордонного руху та закордонний паспорт. За цим фактом правоохоронці розпочали кримінальне провадження. Справу старосамбірські пінкертони розслідують безуспішно, хоча, як стверджує потерпілий, у матеріалах справи є докази щодо ймовірних злочинців.

Адвокат потерпілих написав скарги у ГУ Нацполіції Львівщини та в обласну прокуратуру, а звідти – лише відписки. У зверненні до прокурора Львівської області адвокат звинувачує у бездіяльності слідчих Старосамбірського відділу поліції та прокурорів – процесуальних керівників у кримінальному провадженні. «Як вбачається з матеріалів провадження, з квітня 2016 року і до цього часу жодних слідчих дій не проводилось. Більше того, прокурори процесуальне керівництво взагалі не здійснюють… У матеріалах кримінального провадження нема будь-яких вказівок прокурорів – процесуальних керівників щодо розслідування справи», – наголошує адвокат.

Він зазначає, що матеріали досудового розслідування містять докази, що дають можливість чітко ідентифікувати особу, причетну до вчинення злочину. «Так, на пластмасових зажимах та скотчі, якими були зв’язані жертви, виявлені сліди ДНК інших осіб, окрім потерпілих, тобто, осіб, які, можливо, причетні до нападу. У ході досудового розслідування слідчі провели численні допити та обшуки осіб, які, на думку слідчих, могли б мати відношення до розбійного нападу на потерпілих. Однак, у жодного із цих осіб не було взято пробу ДНК для порівняння», – йдеться у скарзі до обласного прокурора.

«Те, що матеріальне, я змирився – від злочинців нічого не повернеш. Але жінці зламали хребет, вона лежала два місяці нерухомо на столі, щоб усе зрослося – ви це уявляєте?! Якщо ми будемо замовчувати такі справи, то нічого не вийде у нас в країні», – каже потерпілий, звинувачуючи поліцію у бездіяльності. На початку січня отримав чергову відписку типу: «За результатами вивчення відповідних матеріалів, слідчим управлінням органу досудового розслідування Старосамбірського ВП Самбірського ВП ГУНП надано вказівки у порядку ст. 39 КПК України та зобов’язано вжити вичерпних заходів для всебічного, повного та неупередженого дослідження усіх обставин кримінального провадження»…

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар