ПОСТ-ВИБОРЧА СЕНСАЦІЯ – САМБІРЩИНА

SambirWZ
261

ПОСТ-ВИБОРЧА СЕНСАЦІЯ – САМБІРЩИНА «ОБЕЗГОЛОВЛЕНА»

Два очільники району вийшли одночасно з «білого дому» і розійшлися: він направо – у Львів, вона вліво – у Старий

Вибори закінчилися, вибори продовжилися. Принаймні, саме так можна говорити про події, які сталися у Старому Самборі та у Львові минулого четверга. Відбувалися сесії Львівської обласної ради та Старосамбірської районної…

 

Наш реґіон, як ви уже знаєте, представляє в області шість осіб – Олег Домчак, Володимир Кужидло, Володимир Шведа, Михайло Ковалів, Володимир Вантух, Леонід Охріменко. Уже можна вважати “родиною” і Михайла Гичку, який в обласному «парламенті» представляє Старосамбірщину. Коли ми аналізували персональний склад обранців, то до своїх зарахували і Олександра Ганущина як представника команди Ярослава Дубневича, бо справді немало допомагав нашим містам і селам. У четвер сталося ще одне передбачення останніх тижнів – Олександр Ганущин очолив усю обласну раду. Тепер має стати нам ще ближчим… Формування комісій обласної ради не обійшлося без наших. Михайло Гичка очолив комісію з питань охорони здоров’я, а голова Самбірської райдержадміністрації Олег Домчак – бюджетну. Власне у цьому і полягає перша сенсація виборів після виборів: посада голови бюджетної комісії – постійна. Тобто, за волею депутатів облради, Олег Іванович покидає керівне крісло на третьому поверсі «білого дому» – голови РДА, і переходить на постійну роботу в апарат обласної ради. Голосування за головування у бюджетній комісії було складним. На крісло пропонували себе «свободівці», зважаючи бодай на те, що оголосили себе опозиціонерами і мають бажання контролювати фінанси. Хоча хтось з обранців нагадав про те, що коли в обласній раді керувала “Свобода”, то і бюджетна комісія була їхньою.

Якщо за усі комісії обласної ради голосували пакетом, то бюджетну винесли окремо. Олег Панькевич та Ярослав Качмарик не набрали достатньої кількості голосів. Третьою поставили на голосування узгоджену раніше кандидатуру Олега Домчака і той здобув 49 голосів. Не хочеться, щоб усі одразу думали, начебто фінансові потоки «по блату» попливуть у Самбірський район, бо Олег Іванович – наш. Він то наш, але належить тепер усій області і, безперечно, знайдеться багато людей, готових контролювати кошти обласного бюджету. Єдине, у чому можна бути упевненим, Самбірщину не обділять.

Друга сенсація для Самбірщини – обрання головою Старосамбірської районної ради першого заступника голови Самбірської райдержадміністрації Тетяну Терлецьку. Про це у нинішньому номері газети (2 стор.) поговоримо більш детально, але з’явилася тема для політичних кулуарів – хто сяде у крісла двох очільників «білого дому»? Насправді, такого ще не було – одразу два керівники пішли на підвищення. Не складно прогнозувати лише одне: так чи інакше, але головою Самбірської РДА, зважаючи на владну вертикаль, яка існує, буде хтось із команди Ярослава Дубневича. Можливо, нинішній його помічник Микола Фрей, можливо, директор керамзитового заводу у Викотах Микола Крись, можливо, хтось із наших депутатів обласної ради, яких щойно обрали. А вже призначені, відповідно, шукатимуть собі першого заступника. Кандидатуру голови ра-йонної ради Віталія Кімака ми не розглядаємо, бо якось не пасує йому, щойно обраному, “переселитися” на іншу керівну посаду.

Те, що сталося на Самбірщині минулого четверга, можна описати так: вийшли собі з «білого дому” голова РДА Олег Домчак та його перша заступниця Тетяна Терлецька і подалися у різні боки: він направо у Львів, вона наліво – у Старий Самбір і там обидвом відразу усміхнулося службове щастя.

 

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар