Постійним пасажирам не позаздриш – як і звичайним пенсіонерам. Доведеться їздити електричками

SambirWZ
157

Постійним пасажирам не позаздриш – як і звичайним пенсіонерам. Доведеться їздити електричками

Самбірські автоперевізники, як обіцяли, у тому числі і зі сторінок нашої газети, так і вчинили – з середини січня підняли вартість своїх послуг на 10-15 відсотків. Це мало відбутися 1 січня, але за словами керівника Самбірського АТП-14608 Івана Романяка, вирішили не псувати настрій пасажирам у часі Різдвяних свят.

Про причини вже й не хочеться вкотре говорити, бо вони традиційні з часу постійного підвищення вартості проїзду – зростають ціни на пальне, мастильні матеріали, запчастини, комплектуючі та технічне обслуговування автотранспорту. Останнім часом з’явилося ще одне неприємне повідомлення від автоперевізників – звичайних пенсіонерів за віком позбавлять права пільгового проїзду. Керівники самбірського автопідприємства інформують, що оскільки право пільгового проїзду для категорії людей пенсійного віку не врегульоване Законом України, громадяни пенсійного віку з 23 січня оплачують повну вартість проїзду на приміських маршрутах. Поруч з тим, сайт Самбірської РДА з посиланням на директора АТП-14608 Івана Романяка оприлюднює перелік пільгових категорій. Ми друкуємо цей офіційний документ виключно тому, що не всі мають доступ до електронних ЗМІ, тим паче, газетам більше довіряють. Хоча одразу попросили б: якщо виникатимуть конфліктні ситуації, то звертатися не до редакції, бо від нас мало що залежить, а напряму до автоперевізників.

Отож, перелік пільгових категорій пасажирів, які з 23 січня користуються правом пільгового проїзду:

Учасники бойових дій – Закон України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», Інваліди війни – Закон України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», Інваліди І-ої групи – Закон України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», Інваліди ІІ-ої групи – Закон України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», Діти-інваліди – Закон України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», Особи , які постраждали через аварію на ЧАЕС І-ої категорії – Закон України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», Особи, які постраждали через аварію на ЧАЕС ІІ-ої категорії – Закон України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», Реабілітовані особи – Закон України «Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні», Ветерани військової служби та МВС, їх вдови – Закон України «Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ і деяких інших осіб та їх соціальний захист»; Закон України «Про Державну службу спеціального зв’язку та захист інформації в Україні», Інваліди військової служби та батьки загиблих військовослужбовців – Закон України «Про статус і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», Діти з багатодітних сімей – Закон України «Про охорону дитинства». Це стосується, як підкреслив пан Романяк, приміських перевезень.

Перелік пільгових категорій населення, які з 23 січня користуються правом безкоштовного проїзду в автобусах міжміського сполучення: учасники бойових дій; учасники АТО; інваліди І групи.

На словах Іван Романяк додав, що тривають перемовини обласної державної адміністрації з автоперевізниками на предмет відстрочити ці жорсткі норми, бо начебто якусь суму коштів з бюджету для компенсації витрат таки виділять, але наразі мова йде про Львів, а не про область. Якщо щось зміниться, поінформуємо – пильнуйте за «Високим Замком».

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар