Почесним Володимир Горбовий став ще за життя

SambirWZ
225

Почесним Володимир Горбовий став ще за життя

4 вересня виповнюється 4 роки, як відійшов у вічність багаторічний голова Старосамбірської районної ради Володимир Горбовий. Нема особливої потреби укотре розповідати про нього, бо був добре знаним чоловіком не лише на Старосамбірщині.

ЦЕ ЗАВДЯКИ йому свого часу відкривали міжнародний пункт пропуску «Смільниця», це він запровадив транскордонну співпрацю, це він першим на наших теренах вчився сам, щоб потім вчити інших, писати міжнародні чи просто проекти і притягати у район грубі гроші. Це він дуже хотів, аби гірський район, у якому раю не збудуєш, бо надто складно, був гідно представлений на карті Львівщини та України. Тому так багато старань доклав до промоції краю. Це він упровадив етнофестиваль «Карпатія», влаштовував Дні добросусідства з поляками, садив «Отчий ліс», вносив у туристичні маршрути наші святині, зокрема Лаврівський монастир. Він започаткував у районі  книгодрукування – це були видання, що піднімали імідж Старосамбірщини. А ще він мав дивовижну здатність гуртувати біля себе розумних людей і не терпів невігласів та зради. Він започаткував будівництво «Вежі Пам’яті» на горі Діл, він створив свого часу асоціацію органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати-Україна». Це та неурядова структура, через яку в Україну потрапляють через конкурси чи ґранти гроші Євросоюзу. Зрештою, це була та людина, яку шанували ті, хто мислить перспективно, бо бачили у ньому генератора нових ідей та їх втілювача. Але його не любили ті, які не наздоганяли його розумом, тому злилися на нього, бо не такий, як не вони самі, і навіть двічі увільняли його з посади голови районної ради. Відправити у відставку – розуму вистачило, не знали тільки, що робити після Горбового…

Нам приємно, що десятки добрих справ продовжують послідовники. Чого тільки вартує той факт, що нинішнім головою райради є людина його Рухівської команди Тетяна Терлецька, яка якраз і взяла на себе обов’язки продовжувати те, що напрацював Володимир Іванович. Якраз з її ініціативи сесія райради прийняла звернення до міської ради, аби та присвоїла Володимиру Горбовому звання Почесного громадянина Старого Самбора. Не знати тільки, чому міські депутати раніше не зробили це самі, бо таких як Володимир Горбовий не так вже й багато… У зверненні до міськради депутати райради написали: «Усе своє життя Володимир Горбовий був справжнім українським патріотом та інтелігентом, людиною високої культури та гострого розуму, завзятим генератором ідей і рішучим реалізатором найсміливіших задумів». Повірте, це не набір епітетів, які прийнято вживати у таких випадках, це правда.

Нема сумніву, що депутати Старого Самбора дослухаються до міркувань обранців Старосамбірщини.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар