Правда про дитяче харчування у школах

SambirWZ
237

Правда про дитяче харчування у школах

В Самбірській міській раді приймали бюджет на рік нинішній. Одна з тем, якої міський голова Юрій Гамар торкнувся ще кілька тижнів тому, стосувалася того, що влада не харчуватиме дітей молодших класів безкоштовно, а тільки пільгові категорії. Аргумент зрозумілий – нема грошей, хоча грошей в міському “гаманці” ніколи не було… Але коментуючи цю ситуацію з президії сесії, мер сказав, що ніхто в області не харчує дітей і ми не будемо. Це найпростіше: нема харчування – не треба думати, де брати гроші.

Хоча таке повідомлення  було, м’яко кажучи, неправдою. Якось перепитав у Старому Самборі, чи там дітей харчують безкоштовно, і відповідь була ствердною. Ми розуміємо, що є закони, є зміни до законів, є зміни до змін, в яких можна знайти рекомендації не годувати дітей у школах… Хоча є закон, який ніхто не відміняв, а Кабмін лише рекомендував: якщо місцевий бюджет має гроші, нехай годує… Говорити, що хтось із попередників, як велить закон, придумав собі дитяче харчування заради власного піару, вибачте, примітивно.

Проблема у тому, що малеча перебуває у навчальних закладах більше чотирьох годин і так чи інакше, шкільне харчування під наглядом учителя – це їхнє здоров’я. Бо часто гривні, які батьки дають дитині на теплу бульбочку і маленьку котлетку, йдуть на чіпси чи горішки… Нагадаємо, кілька місяців тому ми надибали сенсацію – медики твердили, що наші діти хворіють частіше, здобувають собі групі інвалідності через погане харчування. То невже це не аргумент для того, щоб дати їм поїсти у школах коштом громади? Батьків та дідусів нинішніх учнів ще й молоко паране змушували пити… Нинішнім депутатам – батькам та дідусям, ця тема до лампочки, хоча ми писали місяць тому, що виборці, голосуючи за нинішню владу, не голосували за те, аби відмінити харчування школяриків. Ми ще якось можемо пояснити таке ставлення міського голови до цієї теми, бо то зайвий клопіт, але ніяк не можемо зрозуміти депутатів, які, коли приймався бюджет без харчування, і словом не обмовилися. Просто промовчали – нехай би нічого не змінилося, але нехай би хоч хтось захистився за дітей непільгових категорій. Тому прохання до читачів, які питають про безкоштовну їжу для дітей, – турбуйте тих, кого обирали до влади. Якщо обранців так заколисала оповідка про те, що у бюджеті бракує грошей, то поцікавтеся, чому без зайвих дискусій затвердили суму у 350 тисяч гривень на те, щоб про органи місцевої влади дехто писав правду. Ну, і напишіть правду – харчування не буде. В Самборі дітей 1-4 класів – більше півтори тисячі і приблизно, за нинішніх цін, треба півтора мільйона гривень. Торік закладали 1 мільйон 200 тисяч і на дитину припадало 5 гривень.

А тепер для тих, які казали, що ніде в області дітей не харчують. На сесії Львівської міської ради депутати затвердили Програму безоплатного харчування учнів 1-4 класів. Одній дитині місто виділяє 9 гривень 40 копійок. Загалом 36 мільйонів. Самбір, звичайно, не Львів, але діти однакові – що у Львові, що у Самборі…

 

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар