Претенденти на булаву визначаються…

SambirWZ
34

Претенденти на булаву визначаються…

Життя триває навіть попри пандемію і місцеві вибори у жовтні ніхто не відміняє. Ще місяць тому, як нам видається, політичної активності було більше, підкилимна боротьба за посади голів громад була активнішою, а зараз якесь затишшя. Мабуть, перед бурею. Наша газета відслідковує (за чутками, за дописами у соціальних мережах) імовірних претендентів. Спробуємо поділитися власними спостереженнями.

МАЄМО підозру, у всякому випадку, після однієї з наших попередніх публікацій на цю тему, що піде на голову Самбірської ОТГ Василь Спаньчак – депутат міськради, доброволець ОУН. Володимир Кульчицький-Поливка – теж депутат міськради минулого тижня заявив про те, що набридли міжусобиці між «двома», люди втомилися і нехай «обидва» йдуть в історію, а Самбору потрібен хтось «третій». Чи третій – це якраз Володимир Богданович, виборці розберуться. «Свобода» заявила про підтримку члена партії, теж депутата міськради Юрія Лешковича. Товариство вважає, що неодмінно повинен балотуватися її представник, і вибір випав на Юрія Лешковича. Зважаючи на успішність претендента, він поповнить когорту успішних мерів України від Свободи. Здається, буде балотуватися колишній мер Тарас Тершовчин, щоправда, останнім часом він зник з нашого поля зору, але однаково є і, як показує досвід, ходить на усі місцеві вибори. Свого часу заявляв у кулуарах про наміри балотуватися депутат міськради Олег Француз. У всякому випадку, новини про те, що він уже не йде, ми не чули. І нарешті, ваговики цьогорічних виборів – діючий мер Юрій Гамар та колишній – Тарас Копиляк. Є сподівання, що якраз ці претенденти і будуть розігрувати основну карту. До речі, боротьба йде надто жорстока і маємо право запевнити, що на нашій політичній пам’яті стільки бруду ще не було. Видно, при владі добре, якщо не гребують нічим – навіть відвертими образами в соціальних мережах. Раніше у такому ж переліку ми називали ще кілька прізвищ, але ці люди чомусь применшили свою активність – чи посварилися, чи скидуються на одного з претендентів – час покаже.

В Ралівській ОТГ наразі називають кілька прізвищ – голова Вільшаницької громади Любові Ковалик, голова Кульчиць Степан Мількович, колишній голова райради Ігор Максимів. Бісковицька ОТГ «світиться» заступником голови райради Андрієм Бобаком та Воютицьким війтом Михайлом Яремком. Новокалинівська ОТГ, як нам видається, має лише діючого війта Богдана Юзвяка. Були міркування, що новокалинівські авіатори будуть висувати когось зі своїх, але наразі затишшя. Говорили раніше, що Дублянська та Бабинська округи висуватимуть свого, але теж новин з цього приводу не чули. Скромно виглядають і Рудки – там, за нашими даними, балотуватимуться на посаду голови ОТГ діючий Іван Лозинський та депутат міськради Іван Пиртик. Чутки про те, що на цю ж ОТГ піде колишній голова Самбірської РДА Микола Фрей, але Микола Михайлович, за нашими даними, піде на обласну раду.

Тепер про горян. Там без сенсацій – у боротьбу за симпатії виборців Старосамбірської ОТГвступають голова райради Тетяна Терлецька та мер Старого Самбора Ігор Трухим. Це, так би мовити, важковаговики. Серед нових облич називають голову з Торчинович Зеновія Припіна, колишнього депутата райради Степана Зачка. Не знаємо, як там з паном Зачком – він десь теж зник з нашого політичного погляду, а от пан Зеновій – однопартієць Тетяни Терлецької і не пасує двом йти на одну посаду. Знаємо, що Свобода буде висувати у голови ОТГ Ігоря Лешковича – старосамбірського впливового підприємця. Скупенька лава запасних і в Хирові. Радше всього, на посаду голови пробуватимуть сили діючий мер Іван Голубець та директор гімназії Іван Прендота. Кажуть, вони навіть по-сусідству живуть… Більше того, ще й члени одного Руху. Добромильговорить про заступника голови РДА Миколу Петрика та Тетяну Петрик – рідного брата та вдову, на жаль, покійного Юрія Петрика. Очевидно, буде пропонувати себе громаді Новоміський голова ОТГ Петро Куляс, який має в тій окрузі певний авторитет. І в цьому ж товаристві згадують генерального директора Старосамбірської ЦРЛ Івана Медвідя. Стрілківська ОТГ. Найчастіше у контексті майбутніх виборів кажуть про заступника голови райради Миколу Мартича – тамтешнього родака, Михайла Гагаловича – депутата райради і теж земляка, та голову з Топільниці Степана Дикого. Відомий на цих теренах Ігор Піхоцький, як нам відомо, не йтиме на голову цієї ОТГ, бо є сусідом Миколи Мартича, і буде пробувати свої сили у боротьбі за звання депутата обласної ради.

Наприкінці невеличка примітка. Ми не орієнтуємося, яких претендентів буде висувати провладна партія «Слуг народу» та «Батьківщина», але когось таки будуть пропонувати. Тому список претендентів на булаву, як розумієте, далеко тне остаточний…

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити