При мільйонних боргах лікарня «загубила» один мільйон

SambirWZ
175

При мільйонних боргах лікарня «загубила» один мільйон

Останнім часом, а зрештою, уже кілька років поспіль, багато пишемо про проблеми самбірської медицини. 

ЗДЕБІЛЬШОГО боремося за зарплати медикам та розумну оптимізацію. І аж ніяк не очікували, що доведеться розповідати громаді про фінансові порушення у цьому колективі. Ревізори знайшли мільйон гривень, який пішов не туди… Таку новину розповсюдила прес-служба Західного офісу Держаудитслужби.

Фахівці провели ревізію фінансово-господарської діяльності комунального закладу “Самбірська центральна районна лікарня” за період з 01.01.2015 по 31.07.2018 з’ясували, що у нас незаконно витратили 947,6 тис. грн. та недоотримали 46,7 тис. грн., до місцевого бюджету не перерахували 3,7 тис. гривень. Тепер конкретніше: за відсутності економії фонду заробітної плати та заборгованості з її виплати бухгалтерія лікарні протягом січня – грудня 2017 року нарахувала і виплатила працівникам лікарні надбавки за складність та напруженість у роботі на загальну суму 723,6 тис. грн. Відповідно, на суму виплаченої зарплати було нараховано і сплачено 159,2 тис. грн. єдиного соціального внеску. Внаслідок здійснення виплат необов’язкового характеру лікарня зазнала збитків на 882,8 тис. грн. Крім того, ці виплати слугували однією із причин утворення заборгованості із заробітної плати працівникам лікарні, яка станом на 1 січня 2018 року становила більше мільйона гривень, однак не була відображена в бухгалтерському обліку за даними річної звітності.

Під час ревізії виявили оплату будівельно-монтажних робіт за вартістю, завищеною підрядними організаціями на 31 тис. грн.

Лікарня надавала безоплатні послуги (операції зі штучного переривання вагітності в амбулаторних умовах), видатки на які в загальній сумі 33,4 тис. грн. покрили за рахунок коштів загального фонду кошторису установи. Аудитори виявили, що до лікарні не надійшло 25,4 тис. грн. відшкодування за проведене лікування пацієнтів, потерпілих від злочинних діянь, вартість якого мала бути відшкодована коштом встановлених судом винних осіб. А ще – 21,3 тис. грн. за проходження практики студентів. До місцевого бюджету не спрямували належні 50 відсотків коштів, отриманих за здане у вигляді брухту і відходів срібло – 3,7 тис. грн.

На відповідальних посадових осіб лікарні склали протоколи про адміністративні правопорушення. Про результати ревізії доповіли міському голові, Департаменту охорони здоров’я ЛОДА, місцевій прокуратурі.

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар