Приїхали німці, привезли ідею сміттєпереробного заводу…

SambirWZ
232

Приїхали німці, привезли ідею сміттєпереробного заводу…

В Самборі у п’ятницю були німці… Попередньо нам стало відомо, що активіст Ігор Леньо, маючи певні стосунки з впливовими людьми, відчув, що вони не проти звести у місті сміттєпереробний завод – тема після Грибовицького звалища та ситуації з непотребом у Львові дуже актуальна. Гріхом було б їх не послухати.

Зустріч відбулася. Як нам стало відомо, інвестори пропонують звести підприємство на відповідній території. Ставить умови, щоб 20 відсотків вартості  заспонсорував інший інвестор чи міська рада, а після 15 років праці  підприємство залишається у власності міста. За попередніми підрахунками, у рік завод готовий та може переробити 25 тисяч кубів непотребу. Гості гарантують, що виробництво екологічно чисте і люди не мали б відчути якихось незручностей чи  нездалого запаху.

Депутати міськради, які були на цій зустрічі, розповіли, що наразі конкретних домовленостей нема. Зрештою, нічого й дивуватися, бо у такій делікатній темі як утилізація сміття навіть мер самотужки не може прийняти остаточне рішення. Будуть обмізковувати, радитися з депутатами, влаштують громадські слухання…

Нам важко висловити якусь однозначну точку зору з цього приводу. Добре, що приїхали інвестори прицінюватися і до нас, і до території. Це певний рівень поваги. Добре, що привезли ідею, бо якщо, скажімо, станом на сьогодні, наш полігон витримує навантаження, то далеко не факт, що через років десять там буде таке ж “блаженство”. Рано чи пізно і відведена територія скінчиться, а тому матимемо під боком щось на зразок Грибович, а хтось із майбутніх метрів буде виглядати, наче нинішній Садовий. Чи погодяться влада та громада на такий, можна твердити, ризикований крок? Не знаємо, бо потреба у смітті для підприємства буде великою. Самбір чи навіть район цього достатку не нададуть, а тому, ймовірно, доведеться приймати непотреб і з інших регіонів. Чи витримають наші дороги, чи не станеться так, що накопичаться терикони сміття – теж сказати непросто. А втім, усе буде залежати від того, чи зуміють зацікавлені інвестори і нас зацікавити у тому, що то є добра перспектива на багато десятиліть уперед.

 

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар