Про Йозефа Швейка від Олега Радомського і не тільки…

SambirWZ
261

Про Йозефа Швейка від Олега Радомського і не тільки…

Те, про що вам зараз розповімо, варте уваги та подиву… Живе у Самборі Олег Радомський – молодий чоловік, який свого закінчив ліцей сфери послуг і технікум економіки та інформатики. Нині скромно називає себе продавцем, хоча те, чим займається, далеко не “купи-продай”.

Ще у школі вмів добре малювати, але одного разу відкрив у собі талант скульптора. Перший пробний камінь – скульптура козака, який прикрашатиме собою магазин “Січ”, що його відкриє власник Юрій Лешкович на вулиці Коновальця. “Січ” і козак – все гармонійно… Просто Юрій Іванович любить щось креативне та цікаве, а Олег знайшов благодатний ґрунт – розуміння пана Лешковича. Тому недавно біля магазину “Марія” на вулиці Івана Франка з’явився другий витвір самодіяльного скульптора – бравий вояка Швейк. Мусимо сказати, що не конче розуміємося у тому мистецтві, однак Йозеф Швейк нам сподобався більше, ніж безіменний козак – принаймні, нічим не уступає тому, який стоїть у Фельштині (Скелівка) і його виготовили значно іменитіші фахівці, ніж Олег Радомський. Між іншим, Швейка від Радомського уже хтось хотів викупити, але бізнесмен Лешкович не продав, бо це ексклюзив. Наступною скульптурою пана Олега теж буде Швейк, але його встановлять на повороті у Бачині, де  мешкає мама Юрія Лешковича. Нічого не вдієш, якщо бравий вояк на наших теренах настільки популярний…  Пан Олег додав, що незабутній твір Гашека не читав, але бачив фільм. Крім того, на створення свого Швейка його надихнув народний артист Богдан Бенюк, зовнішній вигляд якого близький до реального вояка.

Ми з таким задоволенням пишемо про самбірського Швейка і його автора, бо в неділю у Швейковому Фельштині відбувся фестиваль гумору та доброї кухні, але про це наступного разу, бо про все нараз не розповімо.

 

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар