Про нас все ж турбуються, цікаво, чи потурбуємося ми про них?

SambirWZ
39

Про нас все ж турбуються, цікаво, чи потурбуємося ми про них?

Минулий передвиборчий тиждень був позначений дуже добрими новинами від влади. Зрозуміло, що багато подій так збіглося у часі, що якраз припали на ту добу, коли людям треба голосувати. Проте, як би скептично це звучало, але факт покращення нашого життя все ж є. Для історії, а нинішній наш спецвипуск справді історичний, розповімо про те, що діється. Розповімо устами самої ж влади.

У САМБІРСЬКОМУ районі проведуть реконструкцію медамбулаторій у селах Луки, Воля Баранецька та Стрілки, повідомляє пресслужба Львівської ОДА. Для цього скерують майже три мільйони гривень. Це зекономлені кошти державної субвенції, що була передбачена на будівництво 43 амбулаторій сімейної медицини та закупівлю автомобілів.

Зараз триває підготовка документів для оголошення тендерних процедур. Дуже важливо, щоб у кожному населеному пункті мешканці мали можливість отримувати якісні медичні послуги. У межах програми «Доступна медицина» вже збудували 22 сучасні медустанови. Ці споруди – це частинка європейської сучасної, комфортної України, яку разом з вами творимо. Розвиток сімейної медицини на селі є пріоритетним, зазначає голова Львівської ОДА Максим Козицький.

Новина від Старосамбірська РДА: «Виходимо на завершення робіт з відведенню води у школі в селі Велика Лінина. Вартість робіт – 141 тис грн (з них 21 тисячу дала сільрада. Передісторія така: з моменту будівництва школи (більше 30 років тому) вода там підступала завжди. На 1 поверсі, де перебувають дошкільнята, під підлогою була сирість. Тому зекономлені кошти спрямували на школу, зробили дренажну систему, воду відвели у зроблені виходи. Навчається у школі 160 учнів і лише тепер, за 30 років, там буде сухо і діти стануть здоровішими».

Дорожники відремонтували пневмо-струменевим методом автомобільну дорогу у селі Спас. На цій дорозі мешканці округи акцентували увагу під час зустрічі минулого тижня. Обласна влада доручила відповідальному департаменту оперативно посприяти у вирішенні питання. Окрім того, запрацювала техніка на автомобільній дорозі Стрілки-Новий Кропивник.

Запрацювала нова, простора медамбулаторія у селі Бабина на Самбірщині, яка обслуговуватиме понад 4 тисячі мешканців із 8 сіл. Меддопомогу людям надаватиме 8 працівників. Будівництво закладу обійшлося у понад 6,5 мільйонів гривень. Співфінансування з місцевого бюджету – майже 700 тисяч. Для амбулаторії придбали новий повнопривідний автомобіль «Renault». Будівництво здійснили в рамках державної програми «Доступна медицина». У час боротьби з Соvid-19 особливо маємо дякувати нашим лікарям, які на передовій з хворобою. Люди зможуть отримувати якісні медичні послуги в новому закладі, поруч з домом, зазначають у Львівській ОДА.

Про нові дороги. Один із шляхів, які ремонтують, проходить населеними пунктами Стрілки, Топільниця, Тур’є до меж Старосамбірського та Дрогобицького районів, а також в напрямку села Недільна. Дорога має важливе стратегічне значення, бо з’єднає напрямок Львів-Ужгород та гірські території з курортами Східниця, Трускавець. Як зазначають місцеві мешканці, дорога завдавала серйозних клопотів, вчасно не могли приі?хати шкільні та маршрутні автобуси. Окрім того, траплялися аварії. Нині роботи розпочали на ділянці від Стрілок до Тур’є. Ремонтуватимуть шлях в межах Старого і Нового Кропивника.

У цьому році плануємо зробити 13 кілометрів вартістю 70 млн. грн. Зараз дорожники розпушують старе покриття, опісля проведуть влаштування основи ЩПС та асфальтобетонне покриття. Загальна вартість ремонтних робіт – 170 млн. грн. Ремонт цієї дороги пришвидшить розвиток навколишніх сіл, зазначив заступник голови Львівськоі? ОДА Юрій Бучко.

Це лише те, що ми назбирали за минулий тиждень. Були і інші добрі справи, які мали б дати зрозуміти перед виборами, що влада піклується про народ. Чесно сказати, такої щедрості у нас давно не було… У тих чи інших повідомленнях є певна заслуга заступника голови ЛОДА Юрія Бучка, який балотувався у депутати Львівської обласної ради. Станом на ту хвилю, коли ми писали цю замітку, ще не було відомо, чи пан Юрій став обранцем. Хоча, по секрету зізнаємося, було б не зле, якби він все ж став обранцем. Нині, знаєте, цілком оправдано мати свого захисника у стінах обласного «парламенту». Станом на вівторок, знаємо точно, що нашим обранцем в обласних стінах буде Михайло Гичка – генеральний директор Львівської обласної клінічної лікарні. За інших можемо лиш кулаки тримати…

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити