Протягом п’яти днів ліси у Сприні будуть нагадувати полігон

SambirWZ
251

Протягом п’яти днів ліси у Сприні будуть нагадувати полігон

Для “репетиції” проведення “Ігор нескорених” у Сприні приїжджали голови районних рад Самбірського, Старосамбірського, Городоцького та Мостиського районів. Пустомитівський, який дав згоду на участь в імпрезі, був відсутній з поважних причин, але очільниця Галина Гичка заочно погодилася з усім і навіть запропонувала матеріальну допомогу.

Отож, у липні на місці створення УГВР відбудуться “Ігри нескорених” за участю, як ми писали минулого разу, ще й юнаків та дівчат зі Слов’янська та Сватово. Взагалі, плани 5-денного таборування грандіозні. Усе перебування в Сприні організатори розділили на три окремі розділи. Власне змагання військово-спортивні, друге – навчання військової справи і третє – вивчення історії національно-визвольного руху. Один день табору присвятять подорожі, яка розпочнеться зі сходження на гору Діл біля села Недільна Старосамбірського району. Шлях неблизький і учасники дійства мають продемонструвати  силу та волю, орієнтування на місцевості. На самій горі, де є могила вояків підстаршинської школи УПА, треба буде дати відповіді на питання історії УГВР. Потім старосамбірські друзі проведуть гостям екскурсію визначними місцями – музей у селі Недільна, меморіал у Стрілках, згодом дорогою через Самбір діти заїдуть на могили уже сучасних Героїв – вояків АТО, а потім – Кульчиці, Чуква, ввечері волонтерська організація “Білих беретів” навчатиме дітей наданню першої медичної допомоги у бойових умовах. За словами голови Самбірської райради Віталія Кімака, цьогоріч до проведення “Ігор нескорених” залюбки долучився самбірський комісаріат та військові частини хіміків, саперів і авіаторів. Комісар Сергій Бабич гарантує прибуття військової техніки, у тому числі і гелікоптерів, а також смачну солдатську кашу. Хіміки та сапери покажуть нескореним роботу пошукових собак з розмінування, продемонструють засоби розмінування та хімічного захисту. Авіація разом з десантниками продемонструють вміння виживати у військово-польових умовах. А десантники, крім того, мають політати над спринським небом і стрибнути у чітко визначені місця. Усе це за умов хорошої погоди. Честь Самбірського району відстоюватимуть погірцівські старшокласники на чолі з війтом, у недалекому минулому – вчителем фізичного виховання Орисею Зварич. А переможців змагань будуть нагороджувати 10 липня під час офіційного святкування річниці УГВР у Сприні.

І ще раз хотілося б пошкодувати, що місто Самбір зігнорувало такою імпрезою для шкільної молоді. А ще рік тому, коли нинішні владоможці були в опозиції до тодішньої влади, любили поговорити про те, чому влада не бореться з наркоманією, юначим алкоголізмом і за здоровий спосіб життя. А самі навіть під таку дрібницю не змогли “підписатися”.

 

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар