Професор з Києва і скрипаль з Китаю

SambirWZ
218

Професор з Києва і скрипаль з Китаю

З такими людьми в Самборі нечасто зустрінешся: до своїх ми звикли давно, а от титуловані – це явище.

Дійство, яке відбулося у Самбірському коледжі культури та мистецтв, по простому назвали так: «Викладач із Києва та скрипаль із Гонконга», а офіційна назва «Науково-практична конференція «Мистецька освіта в навчальному процесі».

Серед отих титулованих гостей був Василь Федоришин – декан факультету мистецтв ім. А. Авдієвського, професор кафедри інструментального та оркестрового виконавства, що функціонує на базі Національного педагогічного університету в Києві, Заслужений діяч мистецтв України, доктор педагогічних наук. Він щедро поділився досвідом інших країн у розвитку мистецтва, бо часто буває за кордоном на музичних фестивалях. Декілька років поспіль Маестро представляє Україну як президент-голова журі міжнародного конкурсу струнно-смичкової компетенції країн Азії. А «крапкою» у цікавій бесіді став чудовий концерт скрипаля із Китаю Девіда  Ван Каня, який є викладачем університету у м. Гонконг та, що цікаво, одночасно і професором факультету мистецтв НПУ Драгоманова, кандидатом педагогічних наук. Девід виконав кілька музичних творів на скрипці, а акомпонувала йому на фортепіано  викладач Самбірського коледжу Ірина Терлак. Глядачі кажуть, що було неперевершено.

Нам залишається додати, що така імпреза відбулася за сприяння народного депутата України Андрія Лопушанського та ректора Національного педагогічного університету ім. М. П. Драгоманова, академіка Віктора Андрущенка.

 

Світлана МАТКІВСЬКА.

Вас це може зацікавити