Психічно хворий пацієнт ковтнув ножиці і лезо, обмотане целофаном

SambirWZ
466

Психічно хворий пацієнт ковтнув ножиці і лезо, обмотане целофаном

Час од часу самбірським хірургам доводиться провадити незвичні операції

Головний лікар Самбірської ЦРЛ Богдан Марчук похвалився на нараді в ратуші, що його підлеглі провели унікальну операцію – витягнули з черевної порожнини чоловіка середніх років невеличкі ножиці. Ми вирішили з’ясувати, на скільки ця операція насправді унікальна і дійшли висновку, що особливим є не стільки втручання у чужий організм, скільки ситуація, при якій все це сталося.

ДО ОПЕРАЦІЙНОГО столу стали хірург Михайло Щепаняк та завідувач відділом Роман Согуйко. Роман Романович розповів про історію цього пацієнта. Виявляється, свого часу  лежав у психіатрії у Львові і уже там пробував накласти на себе руки, вистрибуючи з вікна. Але якось минулого ся. Цього разу казав, що має багато гріхів і не хоче жити на світі білому. Хоча, про які гріхи йде мова, не уточнював. Отож, він і проковтнув невеличкі ножиці, які десь біля шлунка і застрягли. Що оригінально, крім ножиць,  ковтнув і невеличке лезо ножа, яке перед споживанням обмотав целофаном. Лезо добралося уже до товстого кишечника, в якому хірургам довелося робити кілька надрізів. Пан Согуйко твердить, що пацієнт начебто у безпеці, але суїцидні настрої його все одно переслідують. Перед операцією, коли пішло уже зараження, просив під милість Бога його врятувати, бо дуже болить, а коли все минулося, психіка і далі своє творить. Доктор Согуйко вважає, що це є соціальною проблемою – таких людей треба рятувати у відповідних закладах, але, як воно у житті є, чи то пацієнт не дуже хоче, чи то родичі на лікування грошей не мають.

Ми вирішили у зв’язку з цим пригадати інші унікальні, як нам видається, операції, проведені у Самбірській хірургії, зокрема, нам пригадали, що свого часу були випадки, коли вихованці колонії ковтали ложечки і опинялися на лікарняних ліжках… Одного разу, згадалося, побачили в ординаторській хірургії шматок держака від коси і на наше запитання почули відповідь: чоловік косив траву, упав і проколовся наскрізь. Добре, що хтось із селян додумався не витягати дерев’яний держак, який «всмоктався» і загерметизував живіт, а просто обрізав. І тим самим потім хірурги врятували косареві життя – втрати крові були мінімальні. А найоригінальнішою, з нашої точки зору, була ситуація, коли в одному зі сіл коханці займалися любощами і ловелас, коли уже не міг, а вона ще хотіла, всадив у певну частину тіла маленьку пляшечку з-під «Кока-коли». Удвох їм було так приємно, що не цієї «дрібнички» і відсутності склотари не помітили. Тільки два тижні опісля, коли не сила було біль терпіти, жінка прийшла до шпиталю. Болі не вщухали, пацієнтку поклали на операційній стіл з підозрою на апендикс, а коли розрізали, то вилізло «горлошко» пляшечки.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити