«Путін» бойків димом травить?

SambirWZ
199

«Путін» бойків димом травить?

Хто б сумнівався у тому, що з настанням теплих днів народ знову палитиме суху торічну траву. Дні настали, поля палають. Минулого тижня горіли лани довкруж Самбора, а наші читачі знову ударили на сполох, телефонували в редакцію з проханням «Щось робіть». Переконувати паліїв зі сторінок газети не чинити зло – все одно, що втирати у голову ловеласу, що любити жінок не треба. 

МОЖЕМО написати вкотре, але глибоко сумніваємося, що це когось ударить по екологічних чи чисто людських інтересах. Писали не раз… Інше питання: як бути у таких ситуаціях? Хтось риторично запитує, а поліція де? Хтось безнадійно відповідає, мовляв, поліцейських у центрі міста не знайдеш, а ви хочете, щоб вони поля пильнували… Але цікавим є інше: чому минулих десятиріч так масово не палили, а тільки тепер? Ми поцікавилися у давніх аграрників і ті відповіли: колись так само хтось міг підпалити, але це були поодинокі випадки. Тим паче, усі дружно боялися грізної тоді екологічної інспекції. Але серйозніше звучить інша проблема: колись усі поля використовували так, як книжка пише – на зиму орали, тому навесні нічого було палити. Села утримували багато худоби як у колективних господарствах, так і у приватних. Косили,  заготовляли корми. Тепер корми сохнуть і не залишається нічого іншого, як навесні їх палити. Така ж ситуація і на Старосамбірщині – там також люди жахаються від диму і коментують: це не Путін їм шкоду робить…

Тепер від емоцій до статистки. Лише протягом однієї доби пожежники Львівщини 14 разів виїжджали на поля гасити вогонь. А у Стебнику чоловік обгорів… Кожен такий виїзд рятувальників на лани обходиться недешево.

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар