П’ятницькі Герої матимуть свій пам’ятник

SambirWZ
145

П’ятницькі Герої матимуть свій пам’ятник

Гірка історія України, багато чого довелося пережити: наші вороги нашими кістками «засівали» Сибірські далі, спалювали в газових камерах, церквах і хатах, живими кидали в соляні шахти. І це те, що не підлягає забуттю.

На шкільному подвір’ї у П’ятниці відбулося віче. Люди зібралися, щоб вкотре згадати тих, хто розумом усвідомив і серцем відчув, що у боротьбі треба розраховувати на власні сили. Жителі села вшанували пам’ять загиблих воїнів УПА, які загинули майже сім десятиліть тому під час пожежі в хаті. Це – Володимир Крента – псевдо «Крутий», Володимир Гарванко «Кузьма», Йосип Волошин «Юнак», Михайло Муль «Степ». Довго тривала «ніч забуття» цих імен, бо таких у часи комунізму вважали ворогами. Однак настали інші часи – знайшлися небайдужі, які після обговорення з владою, релігійними громадами, дирекцією школи вирішили спорудити монумент пам’яті.

Місцеві священики УГКЦ і УАПЦ освятили камінь під забудову. Як зазначив ведучий віче о. Андрій Древняк, вкотре перегорнули сторінки болючої і трагічної історії України, яка писалася кров’ю козаків, січових стрільців, воїнів УПА, а нині продовжує писатися кров’ю воїнів російсько-української війни на Сході.

У вшануванні пам’яті воїнів-мучеників активну участь взяли школярі Юрій Твердовський, Вероніка Гельжинська, Христина Прокопець, Христина Дзюбяк, Олена Лоза, Василина Гнат. Односельці слухали пісні «Чорна рілля» (Андрій Кукура), «Зродились ми великої години» (Олена Рафак), «Кленова балада» (Вікторія Волошин), «Буде нам з тобою що згадати» (Михайло Волошин). Свою поезію читала Дарія Качмар. Зі словом вдячності звернувся до присутніх Микола Муль, наш краянин, тепер житель Дрогобича…  Синьо-жовтий стяг, який в руках тримали старшокласники, похилився над наріжним каменем під забудову.

Василь ДЕРКАЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар