П’ятниця – день «холостих» депутатських комісій

SambirWZ
186

П’ятниця – день «холостих» депутатських комісій

На Старосамбірщині так і не дійшли компромісів на тему «Галсільлісу», а деякі районні обранці, які мали шукати головного лікаря, назвали себе незаконними

Спочатку про ситуацію в лісі. У п’ятницю в обласну раду поїхала голова райради Тетяна Терлецька разом з десятком активістів, щоб зустрітися, зокрема, з керівництвом обласного «Галсільлісу» і знайти порозуміння, компроміс, істину – чи щось таке, що б нарешті розставило крапки над «і». 

ЯК ВІДОМО, генеральний директор Володимир Мельник усупереч волі депутатів райради таки призначив повноправним директором Дмитра Єдинака. Тобто, дав зрозуміти товариству Терлецької, хто у старосамбірських лісах справжній господар… Однак засідання тимчасово-контрольної комісії так і не відбулося з банальних сучасних причин… Як розповів «Високому Замку» депутат Василь Курій, не прийшли обласні обранці з «Народного контролю», «Свободи», БПП та Радикальної партії. Прізвищ не називаємо, бо вони все одно ні про що нам не говорять, хоча назви партій промовисті і патріотичні. Але, скориставшись нагодою побачити бодай тих обласних, які прибули, Тетяна Терлецькавлучно і критично розповіла усе, що думає про це підприємство. Мабуть, то єдине, що можна було влаштувати, аби бодай морально оправдати реальні витрати на бензин, гроші на дорогу до Львова і змарнований час. Що буде далі, не знаємо, але переконані у тому, що депутати райради як співзасновники (бодай на 49 відсотків) місцевого «Галсільлісу» не змінять гнів на милість до призначеного Мельником його намісника у гірському районі.

Далі про ще одну дивну комісію з «холостим пострілом». Район знає, що розпочався пошук нового головного лікаря ЦРЛ. Причому. розпочався доволі гарячково, бо одразу після відставки Юрія Войтіва депутат від БПП, лікар Михайло Губицький заявив, що має 90 підписів представників колективу, які вимагають у райради негайно зібрати конкурсну комісію, бо йде формування бюджету і намісник медицини має взяти дуже активну участь у формуванні розхідної частини. Під цю благородну вимогу медичного голосу депутати створили комісію. Увійшли туди далеко не глупі люди – представники колективу, адміністрації району, члени усіх депутатських фракцій. Все було дуже шляхетно акурат до минулої п’ятниці. Конкурсна комісія мала обрати свого голову і рухатися далі у формуванні команди імовірних головних лікарів. Але сталося так, що члени комісії прийшли і заявили, що вони… нелегітимні. Василь Курій потім здивовано прокоментував нам ситуацію. Каже, Михайло Губицький сам прискорював цю тему, сам і заявив про незаконність комісії. Його підтримали ще кілька колег і усі чемно розійшлися, так і прийнявши жодного рішення. Важко не погодитися з паном Курієм у тому, що хтось вирішив затягувати тему обрання головного лікаря так само на довго, як і обрання директора «Галсільлісу».

Як аргумент за нелегітимність комісії прозрілі члени назвали той факт, що сформувалися усупереч якоїсь там Постанови Кабміну. Мовляв, за законом, мають бути по кілька представників колективу, владної адміністрації та громадських організацій. Якщо колектив чи адміністрацію ще можна пришвидшити, то які громадські організації і коли зберуться, аби висунути своїх представників у поважну комісію, риторично запитує Василь Курій, а потім додає: з такими темпами і до весни головний лікар для ЦРЛ так і не знайдеться.

У нас інше питання. Хто пропонував депутатам саме таку процедуру створення комісії, яка може суперечити закону? Адже депутатам треба знову збиратися і відміняти своє рішення – це якось невальорно і принизливо… Хоча ми розуміємо і те, що коли головного медика оберуть з порушенням, то його, бідолаху, потім можуть і друляти… Але чому ініціатори прискореного призначення головного лікаря не вивчили досконало питання раніше, аби не ставити депутатів райради у незручні пози? Ми собі думаємо, що ця тема волочитиметься на сторінках газети та на устах медиків ще довго…

Було б гріхом не почути з цього приводу думку господині району Тетяни Терлецької. На президії райради, коментує вона, депутатам озвучили процедуру обрання головного лікаря, згадали і Постанову Кабміну, і районні положення про комунальні підприємства. Вирішили поєднати і одне, і друге… І такою була воля обранців, яка підкріплена голосуванням на сесії. Члени комісії на радощах самі за себе голосували, то ж які є нині підстави відміняти своє ж рішення, питає пані Терлецька

А ми собі прикинули, що, схоже, у когось щось пішло не так, а тому знайшлася зачіпка, яка б відтягнула справу головного лікаря на невизначений час…

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар