Підприємці на «Смільниці» мають навести порядок біля своїх «маркетів» і відрізняти африканців від бойків

SambirWZ
187

Підприємці на «Смільниці» мають навести порядок біля своїх «маркетів» і відрізняти африканців від бойків

Якось навіть незручно писати, що голова РДА Іван Грись їхав на прикордонний пункт «Смільниця» допомагати підприємцям наводити там порядок, бо цим мають займатися на рівні підприємців або сільського голови. Це – ворота в державу і часто-густо брама дуже запаскуджена. На території Польщі наші уміють вести себе цивілізовано, а у нас можуть під’їхати до МПП і затарювати себе і автівки цигаркам, викидаючи упаковки блоків на узбіччя. Хоча сміття може бути абсолютно різного походження.

СІЛЬСЬКИЙ голова Михайло Рудавський говорив про ті заходи, які вживають тут, аби було чисто. Навіть є два двірники, які чи то пішки, чи то фірою збирають сміттячко. Говорив про необхідність збільшити кількість сміттєвих урн. Іван Грись додав свого: треба косити трави і борщівник на фосах, а лісівники мають цю місцину берегти від зарослів… Ми оглянули територію – насправді біля наших хат чистіше, а от біля робочих місць бур’яни ростуть. Мушу визнати і те, що інфраструктура «Смільниці» надто примітивна. Якщо на початку двотисячних ці «супермаркети» виглядали більш-менш сучасно, то зараз – давній анахронізм. Дещо уже не тільки бур’янами заростає, а й ржавіє. Ми розуміємо, що статки приватників упали, але марку  треба тримати. Може тих власників трохи присоромили і наведуть порядок, але й підприємці у відповідь не зосталися у боргу і спитали у голови РДА, коли буде нормальна дорога до «Смільниці», бо це теж лице держави. У відповідь прозвучали обіцянки, бо під’їзні дороги до пунктів пропуску мають своїм кредитуванням фінансувати поляки.

Окрім порядку чисто екологічного, почули дещо цікаве від господаря прикордонного пункту Ігоря Сірого. Розпочинається туристичний сезон. Якщо попередніх років через «Смільницю» з Польщі їхало 5-7 автобусів, то нинішнього літа очікують до 30 автобусів на добу, а у кожному – до півсотні поляків. Рішення про «Смільницю» польські  урядовці уже ухвалили, бо інші пункти пропуску надто перевантажені, а тому туристи гублять багато часу на перетин. Якщо так, то нам треба бути не тільки привабливішими, покошеними, прибраними, а й бізнесово готовими приймати стільки польських подорожувальників зі злотими. Пан офіцер попросив підприємців прикордоння бути сумлінними і, якщо бачать чужака, то негайно давати знати прикордонникам. Бо наплив нелегалів катастрофічно зріс. Якщо у 2017 році на «Смільниці» упіймали 17 порушників кордону, то у 2018-у – 89, а уже з початку 2019-го зафіксували 36 випадків… Знаєте, ми також всі хотіли б до Європи, але ми через колючки не ліземо, ми через митницю, а африканці, турки і навіть чеченці геть знахабніли. За словами головного прикордонника району, коли у затриманих згодом випитують, як вони йшли, ті зізнаються, що заходили в кафе та крамниці. Але чому  наші сумлінні продавчині і бармени не повідомили про незнайомців?  Насправді, відрізнити бойка від африканця – не складно.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити