Пільговиків чекають гіркі часи, а кінцеву зупинку у Львові ще не перенесли

SambirWZ
143

Пільговиків чекають гіркі часи, а кінцеву зупинку у Львові ще не перенесли

Кілька місяців тому місцеві автоперевізники заговорили про те, що перевезення пільговиків може опинитися під знаком питання, оскільки досі не визначили, хто їм повинен компенсовувати втрати, або надавати адресну допомогу пільговій категорії населення, чого власне і добиваються керівники автопідприємств. В місцевих бюджетах нашого регіону ці суми не закладають, отже, компенсація перевізникам залишається актуальною темою.

Трохи раніше керівник Самбірського АТП 14608 Іван Романяк говорив, що коли не буде вирішена ця проблема, то з березня припинять “катати” пільговиків. Березень настав, проблема зависла і що далі? Іван Миколайович твердить, що надії на міські та районні бюджети нема, якщо ж обласна рада закладе у кошторисах бодай якісь суми, то пільговиків будуть возити за половину оплати, або ж обмежать перелік пільговиків, або обмежать кількість пільговиків на одну машину. Саме таким шляхом уже пішли кілька районів області – Дрогобиччина, Стрийщина, Перемишлянщина та інші. До речі, ми почули від пана Романяка те, чого раніше не чули. Виявляється, за підрахунками перевізників, поміж народом гуляє до 20 відсотків фальшивих посвідчень пільговиків і, на жаль, ніхто на це реагує. Імовірний вихід з критичної ситуації автоперевізники бачать у тому, що Кабмін готує Львівську область до пілотного проекту, коли пільговикам надаватимуть до пенсій адресну допомогу. Не виключено, програма запрацює з 1 липня. До того часу пільговиків будуть перевозити за півціни, або ж не возитимуть взагалі. Невдовзі, сказав пан Романяк, автоперевізники області матимуть зустріч з губернатором Олегом Синюткою і, можливо, щось зміниться.

Але спілкуючись з Іваном Миколайовичем, ми не могли не торкнутися давньої теми – зупинки Західної. Тижнів три тому були якісь позитивні позиви на цю тему, були сподівання, що наші маршрутки пускатимуть бодай до Привокзальної. Станом на минулий тиждень, сказав пан Романяк, маршрутки ще не їздять поближче до залізничного вокзалу, але додатково скерували листи від міських та районних рад регіону до голови ЛОДА Олега Синютки і міського голови Львова Андрія Садового. Надія на позитив є і, за словами нашого співрозмовника, ймовірно, до кінця березня проблему знімуть. Хоча не факт…

 

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар