Після коронавірусу йде Кавасакі?

SambirWZ
210

Після коронавірусу йде Кавасакі?

Воістину, ще тільки цього бракує. І так маємо клопіт з коронавірусом, а тут ще й рідкісна хвороба на Самбір звалилася. Ми б хотіли, щоб про це дізналося ще більше людей, тому подаємо розповідь сайту Захід.нет.

ЗАХВОРЮВАННЯ, яке діагностували у 6-річної Соломії із Самбора, доволі загадкове, пишуть колеги. Його досі не фіксували в Україні, та й у світі цю недугу почали виявляти у дітей лише після поширення Covid-19. Це таємниче захворювання отримало назву – педіатричний мультисистемний запальний синдром, яке за симптомами схоже на рідкісну хворобу Кавасакі і супроводжується високою температурою, висипом, набряками, запаленням, що вражає шкіру, очі, судини і серце, а також інфекційно-токсичним шоком.

Захворювання розпочалося з температури і болю у животі. 6-річна Соломія (ім’я на прохання батьків змінене) з Самбора поскаржилася батькам на біль у животі, який не проходив. До того ж дитина температурила, у неї з’явився висип на тілі. Місцеві лікарі запідозрили «гострий живіт» (синдром, що розвивається при гострих захворюваннях органів черевної порожнини і який часто потребує невідкладної хірургічної допомоги) і скерували дитину до Львівської обласної дитячої лікарні ОХМАТДИТ.

Тамтешні лікарі ретельно оглянули, обстежили дівчинку і виключили діагноз «гострий живіт», а батькам порадили проконсультуватися у лікарів-інфекціоністів. Дитячі інфекціоністи Львівської обласної інфекційної лікарні не діагностували у дитини інфекційного захворювання і поставили діагноз синдром кавасакі – рідкісне захворювання, на яке хворіють діти і яке уражує судини, призводить до порушення серцевої діяльності. Скерували дитину в реанімацію Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру, де реаніматологи відразу розпочали інтенсивне лікування.

У нашому Центрі лікували декілька дітей з синдромом Кавасакі, тож лікарі мають певний досвід, а перебіг хвороби у дівчинки був нетиповий, що змусило наших лікарів ретельніше проаналізувати симптоми маленької пацієнтки, розповіла заступниця директора Центру Олена Козлова. Медики Центру пильно стежать за медичними новинами, які відбуваються у світі. І на консиліумі, який зібрали щодо захворювання Соломії, поділилися своїми міркуваннями. Зокрема, дитяча імунологиня, професорка Ярина Бойко повідомила про те, що у країнах з високим рівнем захворюваності на Covid-19 зараз зростає кількість дітей, які страждають від загадкового захворювання. Стан цих дітей дуже швидко погіршується, вони потрапляють до реанімації з проявами гострої серцевої недостатності, гарячкою, висипом та болями у животі. Тож лікарі загальної практики по всьому світі отримали попередження про те, що хвороба може бути пов’язана з перенесеною коронавірусною інфекцією. Це нове загадкове захворювання, за даними лікарів, фіксують у різних країнах світу. Скажімо, у США воно з’явилося через місяць після спалаху епідемії коронавірусу. В одному лише Нью-Йорку зареєстровано понад 100 випадків. Від його ускладнень померло щонайменше троє дітей. Італійські дослідники повідомляють, що запальний синдром, схожий з хворобою Кавасакі, зустрічається доволі рідко і вражає одного з 1000 дітей, інфікованих коронавірусом… Соломія перенесла коронавірус безсимптомно. Батьки Соломії розповіли лікарям, що донька не хворіла на коронавірус і ніхто у їхній родині на це захворювання не хворів. Утім, лікарі вирішили перевірити маленьку пацієнтку. ПЛР-дослідження, яке зробили Соломії, дало негативний результат. Але в її крові виявили імуноглобулін G, що свідчить про те, що дитина два-три тижні тому безсимптомно перехворіла коронавірусною інфекцією і у неї виробилися антитіла.

Дівчинці призначили інтенсивне лікування, яке дало позитивний результат вже на третій день: зникла температура, відновилася сила роботи серцевого м’язу, поліпшилися аналізи. Через тиждень дівчинку з реанімації перевели у педіатричне відділення для продовження лікування.

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити