Після свят пільговики будуть їздити за гроші?

SambirWZ
152

Після свят пільговики будуть їздити за гроші?

Однією соціальною напругою може стати більше. Але тепер між владою та пассажирами

Цю новину розповів «Високому Замку» керівник Самбірського АТП-14608 Іван Романяк. Розповідав з гіркотою, бо нічого іншого, крім соціальної напруги, ця новина не викличе.

Річ у тому, що парламент та Верховна Рада  скинули зі своїх плечей цю ношу – возити безкоштовно численну армію пільговиків, і переклали на плечі місцевих бюджетів. Начебто місцеві скриньки багаті… Але якщо раніше, твердить Іван Миколайович, вічний конфлікт існував на лінії «перевізник – пільговик», то зараз – «влада-пільговики». Бо люди, які мали право на безкоштовний проїзд, сварилися раніше з водіями, тепер, чіпляючись до водіїв, згадуватимуть не найкращими словами і владу. Відверто кажучи, столиця і без того бідних людей зробила ще біднішими. Зрештою, як завжди. Ще жоден олігарх не постраждав – страждають незаможні. І після того Прем’єр Яценюк буде з подивом перепитувати в України, за що вона його, працелюбного і вболіваючого за усіх, хоче відправити у відставку?

Іван Романяк каже, що перевізники поміж собою домовилися, що протягом свят ще просто так возитимуть пільговиків, а вже потім, якщо обласна влада щось не придумає, то кишені пільговиків стануть ще легшими. Особливо важко, твердить Іван Миколайович, буде з воїнами АТО. Це просто сором на увесь світ брати з них гроші… Ще в останні дні року, який минув, голова ЛОДА Олег Синютка та обласної ради Олександр Ганущин мали запросити усіх депутатів парламенту з Львівщини і думати-гадати, як бути. Бо соціальний вибух неодмінно станеться. Не знаємо, що придумають, але втіхи мало. А ще пан Романяк повідомив, що кількість пільговиків-пасажирів – від 30 до 60 відсотків, бо пільгових категорій в Україні дуже багато. На сільські рейси, трапляється, і вісімдесят відсотків пільговиків припадає. Взагалі, автоперевізники виступають за те, щоб люди, які мають право на безкоштовний проїзд, через відділи соцзахисту отримували адресну допомогу на перевезення. Про це власники маршрутів говорять з початку незалежності, але ніхто не чує. Натомість пільги можуть ліквідувати усім і в одну мить.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар