Після свят пільговики будуть їздити за гроші?

SambirWZ
7

Після свят пільговики будуть їздити за гроші?

Однією соціальною напругою може стати більше. Але тепер між владою та пассажирами

Цю новину розповів «Високому Замку» керівник Самбірського АТП-14608 Іван Романяк. Розповідав з гіркотою, бо нічого іншого, крім соціальної напруги, ця новина не викличе.

Річ у тому, що парламент та Верховна Рада  скинули зі своїх плечей цю ношу – возити безкоштовно численну армію пільговиків, і переклали на плечі місцевих бюджетів. Начебто місцеві скриньки багаті… Але якщо раніше, твердить Іван Миколайович, вічний конфлікт існував на лінії «перевізник – пільговик», то зараз – «влада-пільговики». Бо люди, які мали право на безкоштовний проїзд, сварилися раніше з водіями, тепер, чіпляючись до водіїв, згадуватимуть не найкращими словами і владу. Відверто кажучи, столиця і без того бідних людей зробила ще біднішими. Зрештою, як завжди. Ще жоден олігарх не постраждав – страждають незаможні. І після того Прем’єр Яценюк буде з подивом перепитувати в України, за що вона його, працелюбного і вболіваючого за усіх, хоче відправити у відставку?

Іван Романяк каже, що перевізники поміж собою домовилися, що протягом свят ще просто так возитимуть пільговиків, а вже потім, якщо обласна влада щось не придумає, то кишені пільговиків стануть ще легшими. Особливо важко, твердить Іван Миколайович, буде з воїнами АТО. Це просто сором на увесь світ брати з них гроші… Ще в останні дні року, який минув, голова ЛОДА Олег Синютка та обласної ради Олександр Ганущин мали запросити усіх депутатів парламенту з Львівщини і думати-гадати, як бути. Бо соціальний вибух неодмінно станеться. Не знаємо, що придумають, але втіхи мало. А ще пан Романяк повідомив, що кількість пільговиків-пасажирів – від 30 до 60 відсотків, бо пільгових категорій в Україні дуже багато. На сільські рейси, трапляється, і вісімдесят відсотків пільговиків припадає. Взагалі, автоперевізники виступають за те, щоб люди, які мають право на безкоштовний проїзд, через відділи соцзахисту отримували адресну допомогу на перевезення. Про це власники маршрутів говорять з початку незалежності, але ніхто не чує. Натомість пільги можуть ліквідувати усім і в одну мить.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар