Радше всього, у новий рік Старосамбірщина увійде без головного лікаря,

SambirWZ
67

Радше всього, у новий рік Старосамбірщина увійде без головного лікаря,

а секретар Самбірської міської ради Юрій Дмитришин спростував чутки про своє посадове майбутнє в медицині

У кожного з наших районів своя медична тематика – на Самбірщині бракує грошей і задіяний процес оптимізації, а на Старосамбірщині інший клопіт – як нарешті обрати головного лікаря…

НАГАДАЄМО, як тільки пішов у несподівану і добровільну відставку Юрій Войтів, у колективі почали негайно шукати йому заміну і навіть зібрали близько сотні підписів за те, аби районна рада негайно створила конкурсну комісію. Нас така поспішність трішки розхвилювала, але у нас ніхто поради не питав… Райрада, зважаючи на кількість підписантів, взяла тему до розгляду і спочатку на президії райради, а потім і на сесії, домовилися, хто буде обирати керманича галузі. Проект рішення сесії передбачав, що у члени комісії увійдуть представники колективу, райдержадміністрації та представники кожної депутатської фракції. Проголосувавши, розійшлися, а коли комісія зустрілася знову, хтось заднім числом прийшов по розум. Заявили, що є Постанова Кабміну, яка регулює процес обрання головного лікаря, і те, що прийняли, незаконне. Якщо ми не помиляємося, власне таку позицію зайняли ті, які були ініціаторами пришвидшеного обрання головного медика, і навіть самі за себе голосували. Не знаємо, з чиєї намови, але з’явилася ще одна ініціатива – зібрати підписи серед депутатів райради з тим, аби негайно скликати позачергову сесію. Натомість зійшлася президія, подискутували і нічого не вирішили. За словами голови ради Тетяни Терлецької, домовилися, що юристи вивчать цю тему досконало – як мають обирати керівника комунального закладу, і зроблять свої висновки, з чим і прийдуть на чергову президію. Нагадаємо, наступна сесія райради має зібратися у першій половині грудня. Надії колективу, що матимуть свого головного лікаря до початку формування бюджету уже скресли. Зважаючи на такі емоції, уже не стільки медичні, скільки політичні, може було б ліпше, якби пан Войтів залишався? А тим часом, усе частіше говорять про те, що уже з 1 січня у таких лічницях мають бути два головні – не знаємо, хто головніший, але один має відати економікою та менеджментом місцевої медицини, а інший – займатися суто медичною практикою. Щоправда, додають, один з них має називатися генеральним директором, тільки який саме, не уточнюють.

За нашими даними, свіжих облич серед претендентів на цю посаду нема. І надалі залишаються Олег Горбовий, Володимир Корольчук, Іван Медвідь. Та думаємо собі і на д іншим: якщо вже так серйозно стоїть питання обрання нового керівника, то чи не ліпше було б зібратися у колективах, провести опитування (відверте чи таємне), визначитися з імовірним претендентом і запропонувати йому посаду. Бо ж колективу видніше, ніж, скажімо, владоможцям, які міняються, чи громадським активістам, які мають увійти у конкурсну комісію.

Цікаві процеси пішли і на Самбірщині. Тут, як відомо, є виконувач обов’язки головного лікаря Богдан Марчук, а в ратуші чомусь не поспішають оголошувати конкурс на заміщення, тим паче, якщо головного лікаря не призначити до нового року, то після нового – буде аж два головні… Медичні кулуари заговорили про те, що менеджером чи генеральним директором може стати секретар Самбірської міської ради Юрій Дмитришин. Ми набралися “нахабства” і зателефонували… Юрій Любомирович був здивований нашим запитання, сказав, що у медицину не йде і допустив, звідки взялися такі «перспективи» – місто делегувало його у госпітальну раду, він активно цікавиться лікарняними процесами і це, не виключено, дало комусь підстави погомоніти про так зване медичне майбутнє пана Дмитришина.

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар