Район на місці не стоїть: з останнього – на тринадцяте

SambirWZ
233

Район на місці не стоїть: з останнього – на тринадцяте

Скільки років треба працювати у поті чола, але бути голим і голодним, щоб купити собі помешкання

Ми і далі, як казали раніше, скептично ставимося до визначення рейтингів районів, чим займається Львівська ОДА, визначаючи слабших чи гірших. Коли район опинився на нижній сходинці, в опонентів влади з’являється нагода покепкувати. Ще зовсім недавно Самбірщина займала останні сходинки, але станом на початок місяця, ми увійшли у золоту серединку. Принаймні, 13 місце в умовах, у яких живемо, – досягнення.

Додало нам те, що, будучи на останніх місцях, в районі керівники взялися вивчати кожен показник. За тим, щоб пильнувати усі цифри, які область бере до уваги, в Самбірській РДА закріпили чиновників. За економічними показниками особливо пильно стежили голова району Микола Фрей та керівник фіскальної служби Ігор Малецький. Провели немало заходів з платниками податків і, як наслідок, позитивна динаміка зростання податків з доходів фізичних осіб. Це головний податок, з якого наповнюється районний бюджет. За ним же почали пильнувати і керівники об’єднаних громад. В районі є перевиконання акцизного збору, збільшили обсяг промислової продукції, зокрема на Воютицькому спиртзаводі. Ще один захід, який додав нам “плюсів”, це робота з агроінвесторами, які зобов’язалися зареєструвати усі угоди оренди землі, а відповідно, пішла у бюджет оплата за ґрунт. Хоч і надалі, розповів голова райради Віталій Кімак, в рейтингу не враховують об’єднані громади, вважаючи, що за них все одно несе відповідальність “білий дім”, але і там ситуація поліпшується. Місцевим лідерам громад вдається витягувати “з тіні” необліковану раніше заробітну плату.

Ту ж тему доповнив і господар “білого дому” Микола Фрей на прес-конференції. Більше акцентував увагу на специфіці нашого району, половина якого тепер в об’єднаних громадах. Скажімо, середня зарплата у нас вийшла не висока, а мала б бути за рахунок новокалинівських авіаторів – під 4 тисячі. Проте, авіатори належать не району, а об’єднаному Новому Калинову. У зв’язку з поділом Самбірщини начальники району прогнозують проблему з виплатою зарплат. Бракуватиме для медиків та освітян десятки мільйонів гривень, а тому тема оптимізації актуальності не втрачає. Сам губернатор, за словами Миколи Фрея, має приїхати до нас, щоб поговорити про скорочення видатків у медицині та освіті. Поліпшився рейтинговий показник в культурі. Як відомо, область вираховувала, скільки у нас культурних заходів на один Народний дім відбувається. Так ось, заходів побільшало, а Микола Михайлович пояснив області цей показник тим, що керівнику районної культури виписав догану. Коли львівське владне панство формує рейтинги районів, то бере до уваги такий смішний показник, як рівень життя народу. І знаєте, як його вираховують? За скільки років чоловік, працюючи, може заробити собі на помешкання.  Коли зарплату множили на місяці, а потім ділили на вартість квадратних метрів, то доходили висновку: на Самбірщині безхатько може купити собі житло через18 років. Тобто, не їсти і ходити голим. Ну, скажіть, чи не дурня? У Самборі, до слова, голим і голодним треба жити на вулиці 16 років…

…Але давайте тішитися, що ми на тринадцятому місці і не будемо шукати собі “гачки”. Бо Старосамбірщина, наприклад, третя знизу. Гірський район у цьому дуже стабільний. Він уже давно вище нижніх сходинок не піднімається…

 

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар