Районні ради поринули у світ перемовин та компромісів

SambirWZ
208

Районні ради поринули у світ перемовин та компромісів

Наші репортери підозрюють, що на Старосамбірщині зійдуться інтереси Тетяни Терлецької  і Миколи Цепенди, а на Самбірщині лідером стане Віталій Кімак

Давайте знайомитися з тими, кого Старосамбірщина обрала у депутати районного «парламенту». У переможцях опинилися дві партії – Рух та Блок Порошенка «Солідарність». Рух представлятимуть Тетяна Терлецька, Ігор Піхоцький, Ігор Лазірко, Андрій Грабовенський, Михайло Гагалович, Іван Бараняк. Таку ж кількість місць у сесійній залі займатиме команда Порошенка – Микола Цепенда, Віктор Гейник, Степанія Дилин, Любов Басараб, Василь Солтис, Михайло Губицький. «Воля» привела до влади Миколу Кулика, Миколу Поляницю, Івана Рапака, Василя Курія, Романа Цицика. Українська Республіканська Партія – Мар’яна Яворського, Ігоря Петрівського, Любомира Демковича, Марію Коростенську, Степана Нанівського. «Самопоміч» – Андрія Волощака, Віру Турій, Миколу Мартича, Михайла Брошка, Ігоря Бегея. «Свобода» – Мирона Пацая, Івана Волошина, Василя Дмитришина, Ірину Вуйко. «Громадянська позиція» – Романа Батючка, Миколу Бараника, Ігоря Кінаша, “Батьківщина” – Богдана Липецького, Тараса Пуржала, Романа Антоніва. «Народний контроль» – Івана Пикуса, Володимира Лозинського, Юрія Ганусея.

Чи можна спрогнозувати розвиток подій? Очевидно, дві найбільші фракції – Рух та БПП будуть претендувати на посаду голови районної ради. Принаймні, це було б логічно. Якщо зроблять ставку на Рух, то найімовірнішим претендентом стане перший заступник голови Самбірської РДА Тетяна Терлецька, якщо на Блок Порошенка – то, не виключено, будуть висувати кандидатуру голови РДА  Миколи Цепенди. Бути головою ради значно легше, ніж головою РДА чи навіть заступником. Якщо всі інші фракції обєднаються, що сумнівно, то зможуть цим двом диктувати свою волю, однак, радше всього, не зійдуться на кандидатурах голови та заступника. Коли ж ставити на терези посаду голови районної ради, то кому віддадуть перевагу обранці – Терлецькій чи Цепенді, сказати важко. Але ж Микола Володимирович уже має керівну посаду і найбільший у районі вплив, то ж якось не пасує втікати на легші хліба і тим самим підвести команду народного депутата Андрія Лопушанського, ставлеником якої є Микола Володимирович. Що стосується Тетяни Іванівни, то вона з команди Володимира Горбового, діяльність якої в районі оцінили уже після смерті Володимира Івановича. Зрештою, Старосамбірщина на нашій пам’яті ще не мала перших осіб – жінок і може варто їм довірити покерувати і по-джентельменськи  уступити місце?

Щодо інших прогнозів. Орест Бонк – голова Старосамбірської районної ради, залишився без влади і, очевидно, буде претендувати на своє крісло у «попередньому житті». У тому «житті» він керував районною освітою і, очевидно, захоче повернутися. Тоді доведеться поступитися посадою Мар’яну Яворському, якого, до слова, депутатом обрали.

Взагалі, у  раду увійшло доволі багато нових людей і прогнозувати, як вони себе поведуть, вкрай складно. Радше всього, тим новим буде здаватися, що, отримавши владу, перекинуть гори і відразу все повирішують. Старе крило ради уже знає, що не все так просто і треба шукати компроміси.

Але якщо Старосамбірщина ще довго триматиме інтригу через процес перемовин, то у Самбір-ському районі, здається, все максимально зрозуміло. Там лідером перегонів стала «Солідарність» Петра Порошенка – Віталій Кімак, Валерій Трач, Богдан Марчук, Микола Фрей, Іван Романяк, Петро Качинський, Петро Герман, Ольга Гусар, Євген Ковалів, Микола Крись, Степан Скірин, Віктор Брийовський. «Свобода» привела до влади Степана Сюшка, Андрія Бобака, Володимира Коваліва, Андрія Куйдича. «Батьківщина» – Юрія Василенка, Івана Гошмана, Івана Кульчицького-Жигайла, Ігоря Терещенка. «Громадянська позиція» – Тараса Струка, Олега Спринського, Оксану Стасишин, Галину Ставкову. Радикальна партія Ляшка – Надію Черевичну, Ярославу Юркевич, Олега Гентоша. Рух – Степана Пельчера, Богдана Сенейка, Миколу Янушевича. Партія УКРОП – Івана Пиртика, Володимира Мороза, Ірину Сніч. І нарешті, «Наш край», що доволі дивно для нашого демократичного краю, – Ігоря Бобровського, Володимира Загвойського, Володимира Ціхоцького. Нам дуже не хочеться вірити, що мешканці Самбірщини віддали більше двох тисяч голосів «Нашому краю», який, як пишуть ЗМІ, є таким собі сателітом Партії регіонів. Може на виборах зробили ставку на впливових людей?

За тією ж логікою виборів голови ради та заступника, право диктувати волю здобувають «Солідарність» і «Свобода», які, здається, ще раніше домовилися про майбутню співпрацю. Зрештою, і представники інших партій можуть мати свої симпатії до переможців і не мати амбіцій на перші ролі. Тому не важко спрогнозувати, що у «білому домі» нинішній голова ради свободівець Андрій Бобак та його заступник від «Солідарності» Віталій Кімак просто поміняються місцями і Віталій Володимирович стане очільником представницького органу влади. Просто так складається політична арифметика, що жодна інша фракція не зможе двигнути свого на керівну посаду.

 

Роман ІВАНЧУК.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар