Районів стане менше, але вони будуть більші

SambirWZ
160

Районів стане менше, але вони будуть більші

У столиці розпочалися дискусії з приводу об’єднання районів. На засіданні першого «круглого столу» був голова Самбірської районної ради Віталій Кімак як експерт з низів… Прем’єр-міністр Володимир Гройсман минулого тижня уже зробив гучну заяву з приводу децентралізації, заявивши, що стільки районів в Україні не потрібно. Замість двох тисяч має бути сотня…

ІНШИМИ словами, влада робить все, аби завершити до 2020 року об’єднання громад, а відтак і об’єднання районів. На думку уряду, це приблизить надання послуг населенню. З приводу перших дискусій Віталій Кімак пояснив, що цей процес незворотній, а от що буде з нашим регіоном, наразі не каже ніхто. Поки що у парламенті зареєстрований законопроект про засади адміністративно-територіального устрою в Україні. Згідно з цим документом, передбачена трирівнева система місцевого самоврядування – громада, район, область. Громади будуть поділені на сільські, селищні та міські. Зникає поняття міст обласного значення або обласних центрів. Тобто, і Львів, і Самбір стануть об’єднаними громадами. Що стосується районів, то передбачена кількість жителів – не менше 150 тисяч осіб, радіус від центру має бути до 60 кілометрів. А об’єднання районів відбуватиметься за окремими законами по кожній області. Щоб ви розуміли, якраз парламент і буде нарізати нову географічну карту України. Але все це стане можливим лише після внесення відповідних змін до Конституції. Уряд планує досягти цього до липня 2020 року.

Ініціатори змін вважають, що центрами таких районів мають бути міста з кількістю населення не менше 50 тисяч. Жодне з міст нашого регіону такої кількості не має. Наразі це Дрогобич, Стрий та Червоноград. Однак, зміни меж районів будуть приймати у Верховній Раді і це може бути питанням політичним – народні депутати шукатимуть компромісів і не виключено, зі своїх округів творитимуть райони. Ще одне. Дуже важливо не стільки те, як будуть проходити межі району, скільки те, якими будуть повноваження району. З тих населених пунктів, які є довкола нас, радше всього, Самбір матиме шанс стати центром об’єднаного району.

Роман ПОГОНИЧ.

Вас це може зацікавити

Залишити комментар