Ралівка матиме хоспіс, а долю Біскович вирішить об’єднана громада

SambirWZ
256

Ралівка матиме хоспіс, а долю Біскович вирішить об’єднана громада

Коли сходяться депутати Самбірської районної ради, то не говорити про медицину уже не можуть. Цього разу  мав звітувати перед владою головний лікар ЦРЛ Юрій Денько, але був на лікарняному. Цю місію мала виконати заступник Алла Кострицька, але, чи то депутати хотіли бачити першу особу, і тільки першу, чи то тому, що проблеми медицини почали уже набридати, звіт відмінили, однак тему лікарень продовжили.

Зокрема, зняли з порядку денного питання про перетворення Бісковицької лікарні в амбулаторію сімейної медицини. Зняли з дуже поважної причини. Бісковичі невдовзі стануть об’єднаною громадою і тоді вже люди, маючи свій бюджет, вирішуватимуть: чи потрібна їм лікарня і утримання такого штату, чи достатньо амбулаторії. Тобто, районна влада, втішившись об’єднанню громад, вмила руки. Постало й інше питання – що робити з Ралівською лікарнею? Давно ведеться мова про те, щоб цей заклад перетворити у хоспіс. З поліклініки у Ралівці створити амбулаторію. Начебто все логічно і депутати на таку ідею пристали. Хоча Алла Кострицька підмітила, що таке переселення спричинить  інші проблеми, мовляв, всі сімейні лікарі не помістяться у приміщенні поліклініки. Хоча, як вийти зі ситуації, відповіді не прозвучало. Лише голова РДА Олег Домчак зазначив, що всі ці питання уже погоджені з головним лікарем і не треба зараз хвилі піднімати. З нового року, міркуємо ми собі, у Ралівці мав би запрацювати хоспіс. Дай Боже, щоб так було, бо і такий заклад нам потрібен. Хоча хтось із обранців у кулуарах підмітив, що нічого путнього з такої затії не вийде. Бо рано чи пізно Ралівка з кимось об’єднається і не захоче об’єднана громада утримувати у себе районний заклад. Ну, подивимося…

Тема оптимізації розхвилювала і депутата-лікаря Богдана Марчука, особливо у тому місці, у якому колеги вирішили дати спокій бісковицькій дільничній лікарні. Він, здається, так і не отримав відповіді на запитання: невже оптимізація мережі уже закінчилася? Інші відділи коротили, як могли, а тепер усе зупинилося?

 

Роман ІВАНЧУК

Вас це може зацікавити

Залишити комментар